Anasayfa / Teknoloji / Shelby Super Cars Tuatara Resimleri

Shelby Super Cars Tuatara ResimleriShelby Super Cars Tuatara Tanıtıldı!

Amerika kökenli lüks otomobil üreticisi Shelby Super Cars, Tuatara ismini verdiği en yeni otomobil modelini tanıttı. Saatte 412 kilometre azami hıza ulaşan ve 1062 beygir güç üretebilen Ultimate Aero ile dünyanın en hızlı otomobil üreticisi unvanını eline geçiren firma bu otomobil üretimini sadece üç sene gerçekleştirmişti. Tuatara ismini verdiği otomobil modeliyle birlikte uzun bir süreç öncesinde kayıp ettiği unvanı geri almayı hedefleyecek olan şirket, artık daha sofisitike olan otomobilde, tasarımın, aerodinamik yapının ve genel performans alanlarının revize edildiğini söylüyor.
SSC’nin kurucusu ve baş tasarımcısı Jerod Shelby otomobile isminin Yeni Zelanda’da rastlanan bir sürüngenden ilhamla verildiği söylenirken, soyu doğrudan dinozora dayanan sürüngenin Maori dilindeki ismi “sırttaki tepeler” anlamına geliyor. Aracın tasarımına baktığımızda oldukça uygun bir isim olarak karşımıza çıkan Tuatara ile ilgili teknik bilgiler ise henüz kamuoyunun bilgisine sunulmuş değil.

  Geniş Çaplı Felaketlerde İletişim Sağlayan CihazYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerli Telefon Pazarı ve Yerlilik Oranları

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “iPhone boykotu” çağrısı ve yerli üretim telefonların kullanımını teşvik eden konuşmasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir