Anasayfa / Şirket Haberleri / Shible, Dış Mekân Ahşap Boyaları

Shible, Dış Mekân Ahşap BoyalarıFirma, ürünlerinin ahşap ve çeliğin ömrünü uzattığını, ayrıca yangın sırasında tutuşmayı 1 ila 1.5 saat arasında geciktirdiğini bildirdi.

Shible Dış Ticaret Pazarlama Müdürü Fahriye Akçal, ahşap ve çelik boyaları konusunda faaliyet gösteren firmalarının, alanında iddialı olduğunu belirterek, ürünlerinin ahşap ve çeliğin ömrünü uzattığını, ayrıca yangın sırasında tutuşmayı 1 ila 1.5 saat arasında geciktirdiğini söyledi. Ürünlerinde insan sağlığını da gözettiklerinin altını çizen Akçal, “Ürünlerimizde, ‘insan sağlığına zararı yoktur’ anlamına gelen EN 71 sertifikası bulunuyor. Yine solvent içermeyen ürünlerimiz, işçilerin de sağlığını koruyor” dedi.

Firmalarının ahşapla ilgili ürün gruplarında farklı seçenekler sunabildiğini anlatan Akçal, “Örneğin örtücü boya kullanmak isteyip deniz kenarlarındaki yalıların renklendirilmesinde 15 yıl kabuklanmadan kullanabilecekleri ürün gruplarımız bulunuyor. Bu kapsamda İstanbul’da tarihi yalılarımız çok fazla. Bu yalıların bakım ve tamirleri çok zaman aldığı gibi biraz pahalı. Biz de sunduğumuz ürünlerle ahşapların ömrünü 15 yıla çıkartarak maliyeti düşürüyoruz” şeklinde konuştu.
Doğramalarda sorunlu ağacın çok olduğunu anlatan Akçal, dolayısıyla ahşaba opak boya kullanıldığında renk kusmaları ve reçine akmalarının çok olacağını bildirdi. Bu gibi sorunlara da özel ürünlerle çözümler getirdiklerini iddia eden Akçal, doğramalarda 10 yıl garantili ürünler ile pvc pencere kullanılmasına gerek kalmadan çok sağlıklı ortamlar meydana getirdiklerini iddia etti.

Ahşap pencerelerin evlere nefes aldırdığı için çok sağlıklı yaşam alanları sunduğunu hatırlatan Akçal, Avrupa’da doğramalarda ahşap kullanılmasının teşvik edildiğini belirterek, “Bu anlamda sunduğumuz ürünlerle sektörümüzün iddialı aktörleri arasında yer aldığımıza inanıyorum” ifadesini kullandı.

“Mobilya sektörünün önde gelen firmalarıyla çalıştık”

Sektör açısından geçen yılın durgun geçtiği değerlendirmesini yapan Fahriye Akçal, “Ancak biz dış mekân ahşap boyaları ile girdiğimiz sektöre, iç mekânlarda da su bazlı ürünleri ekleyerek mobilya sektörünün önde gelen firmaları ile çalışmaya başladık. Bu firmaların ihracat kanalları aracılığıyla ürünlerimiz dünyanın her yerine ulaştı” diye konuştu. Firmalarının bu yıla ilişkin hedeflerini de anlatan Akçal, Ortadoğu ve Kafkasya bölgelerindeki projeleri takip ederek, pazara girmeyi hedeflediklerinden bahsetti. Şu an Türkiye’de stoklu çalıştıklarına değinen Akçal, bu yılın sonu ya da 2013’te imalat ile ilgili yatırımlar yapmayı planladıklarını dile getirdi.

  Avea’dan Öğrenciler İçin, MobilÖğrenci!

Kobiden
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir