Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Sigara İçenlerin Beyinlerinde Açlık Hissini Azaltan Nöron Tespit Edildi

Sigara İçenlerin Beyinlerinde Açlık Hissini Azaltan Nöron Tespit EdildiNikotin tedavisi obeziteyi önleyebilir

Sigara İçenlerin Beyinlerinde Açlık Hissini Azaltan Nöron Tespit Edildi, Sigara, İçenlerin, Beyinlerinde, Açlık, Hissini, Azaltan, Nöron, Tespit, Edildi

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Yale Üniversitesi’nden bilim adamları sigara içenlerin beyinlerinde açlık hissini azaltan bir nöron tespit ettiler.

Science (Bilim) isimli akademik dergide yayımlanan araştırmada, fareler üzerinde yapılan deneyler sonucunda, nikotinin beyindeki doyma hissi veren bir nöronu harekete geçirdiği bulgusuna yer verildi.
Söz konusu nöronlar, sigara içme isteği yaratan nöronlardan farklı. Araştırmanın ulaştığı sonuç, nikotin tedavisinin aşırı beslenme sorunlarını azaltabileceği.

Açlık da, sigara isteği de yok

Yale Üniversitesi merkezli araştırma ekibinden Profesör Marina Picciotto, ulaştıkları bulguların büyük faydaları olabileceğini söyledi.

Profesör Picciotto, nikotin içeren bir ilaç sayesinde tokluk hissi veren nöronlar harekete geçirilirken, sigara içme isteği yaratan nöronların etkilenmeyebileceğini söyledi.

“Bu, açlık hissi bastırılırken, sigara isteği ortaya çıkmayabilir anlamına geliyor” diyen Profesör Picciotto, yine de ilacın yan etkilerinin incelenmesi gerektiğini ekledi.

Özellikle nikotinin yol açtığı kan basıncının yükselmesi gibi etkilere dikkat çeken Picciotto, “bu tip yan etkilerin önlenebilmesi halinde aşırı kiloluluk gibi büyük bir sağlık sorun karşısında önemli bir adım atılmış olacaktır” dedi.

  Bir gün her şey internete bağlanacakYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir