Anasayfa / Haberler / Sigorta poliçelerinin vazgeçilmezi asistans hizmetleri

Sigorta poliçelerinin vazgeçilmezi asistans hizmetleriSigorta poliçelerinin vazgeçilmezi asistans hizmetleri

Sigorta şirketleri, poliçeleri kapsamında sundukları asistans hizmetleriyle, müşteri memnuniyetini artırıyor ve sigortalıların hayatlarını kolaylaştırıyor.

AStSTANS, dünya çapında oluşturulmuş hizmet sağlayıcı ağıyla, operasyon merkezi ve kullanılan teknoloji ile müşterilerin acil ihtiyaçlarının giderilmesi için kurulmuş bir sistemdir. İlk zamanlarda yurtdışı seyahatlerde tıbbi destek ya da acil yardıma ihtiyaç duyan kişiler için ortaya atılan bu kavram, zamanla yurtiçinde yol yardım, konut yardım gibi açılımlara kavuştu. Günümüzde ise asistans tanımı iyice genişletilerek, etkinlik organizasyonlarından çiçek gönderimine, kuru temizlemeden aklınıza gelen her türlü danışmanlık ve bilgilendirme hizmetine kadar uzandı.

Asistans hizmetleri olarak adlandırılan danışmanlık ve yardım hizmetlerini günümüzde birçok sektör kullanıyor ancak en etkin kullanan sektörlerden biri de hiç şüphesiz ki sigorta sektörü. Sigorta şirketleri, sigortalılarının hayatlarını kolaylaştırmak ve ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verebilmek adına asistans hizmeti veren kurumlarla anlaşıyor. Sigortalılar, şirketlerin asistans hizmetlerine, şirketlerin 7/24 hizmet veren acil yardım/destek telefonları aracılığı ile ulaşabiliyor. Şirketler, bazı asistans hizmetlerini poliçelere ücretsiz teminat olarak ekleyebildikleri gibi, bazı hizmetleri ise ek prim karşılığın da sunuyor.

Asistans hizmetleri, sigortalıya güven veriyor

Asistans hizmetleri, sigortacılıkta teminatın tamamlayıcısı ve insan hayatını kolaylaştıran ana unsurlardan biri. Poliçelerin olmazsa olmaz parçalarından birisi olan asistans hizmetleri, sigortalıların tercih edeceği sigorta şirketi seçiminde de çok önemli bir rol oynuyor. Ayrıca poliçede sağlanan teminatların yanı sıra, acil durumlarda da sigortacısının yanında olduğunu bilmek, sigortalılara büyük bir güven ve huzur veriyor. Sigortalıların hayatını kolaylaştırmaya yardımcı olan bu hizmetler, sigorta sektörüne yönelik memnuniyeti ve sadakati artırırken, sigortalılık oranının olumlu yönde gelişimine de katkı sağlıyor.

Tesisat hizmetleri de ikame araç da hizmet kapsamında
Sigorta şirketleri tarafından sunulan çok çeşitli poliçe türleri kapsamında, çok farklı asistans hizmetleri sunuluyor olsa da, sigortalıların günlük hayatlarında en çok faydalandıkları hizmetlerin bazıları şöyle sıralanabilir:

■    Su Tesisatı: Sıhhi tesisat, kalorifer tesisatı, kanalizasyon ve pis su tesisatında sızıntı veya kırılma olması durumunda, gerekli acil onarımı yerine getirecek tesisatçı konuta gönderilir.

■    Elektrik Tesisatı: iş yerine ait elektrik sigortasından başlayıp, elektrik anahtarına kadarki kısmını kapsar. İş yerinin içinde elektrik tesisatının bozulması veya hasar görüp çalışamaz duruma gelmesi halinde, elektrikçinin konuta ulaşıp, gerekli acil önlemlerin alınması ve tamirin yapılması sağlanır.

  Şişmanlara özel websitesi açıldı

■    Çilingir Hizmeti: Anahtarın kaybolması, unutulması ya da herhangi bir kaza veya hırsızlık sonucunda kilidin bozulması durumunda, konutun güvenliği ve kilidin onarımı için, konuta çilingir gönderilir. Hatta içeride kilitli kalan kişilerin kurtarılması masrafları da, yıllık belirlenen limitler dahilinde güvence altına alınır.

■    Cam Tamirat İşleri Hizmeti: Konutun dış cephesindeki camların kırılması durumunda, konuta camcı ulaştırılır.

■ Çekme Hizmeti: Sigortalıya ait aracın, poliçede yer alan teminatlardan herhangi biri sebebiyle hareketsiz kalması durumunda, şirketin belirlediği ve anlaşma yaptığı servislere çekilmesiyle gerçekleştirilir.

■ Profesyonel Sürücü Temini: Araçtaki sürücünün trafik kazası sonucunda yaralanması veya hayatını kaybetmesi ve araçtaki diğer sigortalıların kapsam altındaki aracı sürememeleri durumunda, profesyonel bir sürücü temin edilir.

■ İkame Araç: Kaza sonucu sigortalı hususi araçta oluşan hasarlarla ilgili, 7 iş günü boyunca konaklama ve sigortalının geri gönderilmesi hizmetlerinden yararlanmayanlara kiralık araç verilir.

■    Tıbbi Nakil (Kara/Hava Ambulansı/Sedyeli Uçuş/Tıbbi Refa-katli): Araç içindeki kaza sonucunda yaralanmış kişilerin, şirket tarafından en yakın uygun donanımlı hastaneye veya sağlık kuruntuna nakli sağlanır.

■    Otelde Konaklama: Poliçe ile verilen teminatlar sonucu konutta meydana gelen bir hasar durumunda, konut oturulamaz hale gelirse ve onarım belli bir süreyi aşarsa, sigortalının talebi ve asistans şirketinin onayı ile belirlenen limitli otel masrafları belli bir güne kadar teminat dahilinde karşılanır.

■    Sigortalının Faturalarının Ödenmesi: Sigortalı, geçirdiği kaza sonucunda doktor onayı ile konutundan veya yatırılmış olduğu hastaneden ayrılamıyorsa ve yardım edecek yakını yoksa, konutun abone faturaları, bedelleri sigortalı tarafından ödenmesi koşulu ile, tüm tedavi süresince, sigortalı adına ödenir.

■    Ambulans Gönderimi: Katılımcıların yaralanma veya hastalanma durumlarında, danışman doktorun kararıyla doktorlu ambulans gönderilir, en yakın tam teşekküllü hastaneye gönderimi ücretsiz olarak organize edilir.

■    Evde Bakım Hizmetleri: Gerekli durumlarda, eve hemşire gönderimi, ameliyat sonrası bakıcı hizmeti ve doğum sonrası bakım hizmetleri sunulur.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir