Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Sigortadan Para Almak İçin Söylenen Teknolojik Yalanlar

Sigortadan Para Almak İçin Söylenen Teknolojik YalanlarTüketicilerin sigortadan para almak için öne sürdüğü gerekçeler hayal gücünü zorluyor.

Cep telefonu, notebook, LCD TV gibi elektronik cihazlarını sigortalatan kullanıcıların zararın sigortadan karşılanması için öne sürdüğü gerekçeler hayal gücünü zorluyor. Telefonunu suya düşüren kullanıcı yazlığının olduğu Kumburgaz’da tsunami yaşandığını iddia ederken, notebook ekranını parçalayan şahıs bilgisayardaki virüsü sorumlu tuttu. Kaçan gole sinirlenip attığı tespihle LCD TV’nin ekranını parçalayan kullanıcı ise ”Akşam kapattık sabah açtık böyleydi” dedi.

Modern zamanların vazgeçilmesi, bağımlığı haline gelen ekranlı cihazlar fiyatları nedeniyle arıza ya da hasar durumunda sigorta hizmeti ihtiyacını da beraberinde getirdi. Makul fiyatlara cep telefonu notebook ve televizyonlar için sigorta hizmeti veren Teknokask’ın Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, insanların bahane ve gerekçe bulma çabalarından trajikomik hikayelerini paylaştı. Gülgeç, çarpma ya da düşme sonucu oluşan kırılmaları, sıvı teması, gasp, kapkaç, hırsızlık, kavrulma, yüksek voltaj ve doğal afetler gibi riskleri karşılarken, bunun yanında danışmanlık, Call Center, hukuki destek ve teknik destek gibi hizmetleri verdiklerini anlattı.

‘TSUNAMİ CEP TELEFONUMU ISLATTI’
Sigortacılıkta suistimal gerçeğinin hangi branşta olursa olsun göz ardı edilemeyeceğini dile getiren Gülgeç, ”Teknokask Sigorta ve Hizmet Paketlerinin kullanımında da suistimal teşebbüsleri olabiliyor. Gerek Teknokask’ın hasarlı cihaz üzerinde inceleme yapan teknik elemanları, gerekse sigorta şirketinin eksperleri detaylı incelemelerinde bu teşebbüsleri yüzde 95 oranında önlüyor” diye konuştu.
Gülgeç, en ilginç suistimal girişimlerini şöyle sıraladı: ”Eşine fırlattığı cep telefonunun duvara isabet etmesiyle beşe bölünen cihaz için, ‘elimden düştü’ diyen, maç seyrederken kızıp elindeki tespihi, kumandayı LED televizyonun ekranına atan ancak, ‘akşam kapattık sabah açtığımızda bu şekilde gördük’ diyen, simit salonunda lavaboya giderken masa üzerinde bıraktığı tablet PC’sini geri geldiğinde bulamayan, ama gaspa uğradım diyen, Kumburgaz’da yazlığının balkonunda otururken tsunami olduğunu, cebindeki cep telefonunun böyle ıslandığını beyan eden, Notebook ekranının kırılmasından virüsü sorumlu tutan, bir ay önce arızalandı ve çalışmıyor denilen cep telefonunda iki gün önceye ait aramalara, mail ve resimlerine rastlanılan kullanıcılar var.”

  Vücut Isısını Ölçen Tişört Üretildi

Gülgeç, Teflon tabanlı ütü ile biftek pişirilmesi ve ütünün buhar deliklerinin yağdan tıkanması sonucu müracaat eden bayan müşterinin, ”Ne fark eder ki tava da teflon, ütünün tabanı da teflon, doğru bilgilendirme yapsaydılar!” dediğini kaydetti.

1.5 MİLYON CİHAZ SİGORTALANDI
Elektronik cihaz sigortası alanında 2004 yılından bu yana hizmet verdiklerini kaydeden Gülgeç, ” Bu hizmeti vermeye başladığımızdan bu yana yaklaşık olarak 1,5 milyon cihaz sigortalandı. Bunların yüzde 70’ini cep telefonu sigortası oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de yılda yaklaşık 11 milyon cep telefonu, 3 milyon notebook, 2 milyon tablet PC, 2 milyona yakın fotoğraf makinası ve video kamera, 3 milyon TV satışı yapıldığını söyleyen Gülgeç, ”Ancak Sigortalanan elektronik cihaz sayısı yıllık satış rakamlarının yanında komik düzeyde. Teknokask Sigorta ve Hizmet Paketleri olarak alanında tek olması sebebiyle Türkiye’de böyle bir hizmetin varlığını tek başına duyurmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir