Anasayfa / Başarılı Girişimcilik Fikirleri / Simitçiden Ayda 1500 Dolara Girişimcilik Örneği

Simitçiden Ayda 1500 Dolara Girişimcilik ÖrneğiSimitçiden Ayda 1500 Dolara Girişimcilik Örneği

İstanbul Metrosu altında bir simitçi 2.5 metrekare alanı ayda bin 500 dolara kiraladı

TURYAP’ın İstanbul Metrosu altında yaratacağı alışveriş merkezinde bir simitçi 2.5 metrekare alanı ayda bin 500 dolara kiraladı

Ulaşım A.Ş.’nin İstanbul’da Taksim, Osmanbey, Mecidiyeköy gibi 22 bölgede yer alan İstanbul metro istasyonlarının altında bulunan atıl alanları mağaza ve dükkan alanlarıyla değerlendirmek için açtığı ihaleyi geçtiğimiz aylarda kazanan Turyap, kiralama sürecinde en yüksek teklifi bir simitçiden aldı.
Ünlü markaların “Metro’ya girmek için birbirleriyle yarıştığı kiralama sürecinde geçen sene bankalar ATM alanları için metrekaresi 2 bin dolardan kiralama ile rekora imza atmıştı. Bir simitçinin metroda yer almak için önerdiği kira bedeli ise bankalarla yarıştı.

Kanyon AVM’nin metro girişinde günde bin 500 simit satan Simitçi Baba ismiyle satış yapan bir esnaf, Levent Metro girişinde günde 5 bin simit satacağını düşünerek 2.5 metrekarelik alan için ayda bin 500 dolar ödemeyi tahhüt etti.

2 metrekareden 50’ye kadar değişen büyüklüklerde, metrekaresi 150 dolardan başlayan fiyatlara kiralama yapılan alanda Kahve Dünyası, Flormar gibi ünlü zincirler de yerlerini aldı Metrocity, Levent Plaza, Eria Tower, Özdilek ve Kanyon Alışveriş Merkezleri’nin geçiş noktaları olan koridorda ilk aşamada Levent Metro girişindeki mağazaların kiralandı.

Projede metronun altındaki iki katta toplam 110 mağaza ve dükkan kiralandı. Turyap Yönetim Kurulu Üyesi Başak Soner, kiralama sürecinin ağustos sonuna kadar devam edeceğini söyleyerek markaların yanı sıra bireysel girişimcilerin de yer kiraladıklarını söyledi.

Dilek Taş/Sabah

  Veri Çağında Yeni İş ve Girişim FırsatlarıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişimcilik Yaşı Düşüyor Başarılı Genç Girişimciler

Son yıllarda girişimciliğe adım atanların sayısı artarken “girişimcilik” yaşı da düşüyor. 28 yaşına gelmeden iş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir