Kariyer ve İş

Sinop Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sinop Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sinop Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapacaktır. Alımın detayları ilanda yer almaktadır. Sinop ve çevresinde yaşamakta olan vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu alıma başvuruda bulunmak, üniversite bünyesinde çalışmak isteyen takipçilerimiz, ilanı inceleyerek başvurularını yapabilirler.Sinop Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre Öğretim Elemanları alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

1 – Profesör kadrosuna başvuracak adayların; dilekçeleri ile birlikte özgeçmiş, doçentlik belgesi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgesi ve iki adet fotoğrafla birlikte yayın listesi ve tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan 6 takım dosyayı teslim edeceklerdir. (Adaylar, başvurularında yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak göstereceklerdir.)

2 – Doçent kadrosuna başvuracak adayların; dilekçe ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını, doçentlik belgesi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgesi ve iki adet fotoğrafla birlikte 4 takım dosyayı teslim edeceklerdir.
3 – Yardımcı Doçent Kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları anabilim dalını ve yabancı dili belirten dilekçelerine, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, yayın listesi, doktora veya uzmanlık belgesi, varsa yabancı dil başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosyayı ekleyerek başvurmaları gerekmektedir.
Başvuru Yeri : Profesör ve Doçent adaylarının Üniversitemiz Rektörlüğüne (Personel Daire Başkanlığı), diğer adayların ilgili Birimlere; ŞAHSEN başvurmaları gerekmektedir.
Başvuru Süresi : Başvurular; Profesör ve Doçent adayları için ilanın Resmi Gazete ve Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır.) 15 gün içerisinde, Yardımcı Doçent adayları için ilanın Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde yapılacaktır. Yardımcı Doçent adayları yabancı dil sınav günü ve saati ile yerini ilgili Birimden öğrenebileceklerdir.
NOT: – (Yardımcı Doçent kadrosuna; Profesör ve Doçentler, Doçent Kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.)
– (Profesör ve Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.)
– (Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı, ayrıntılı hizmet belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.)
– (Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanması gerekmektedir.)
– (Onaylı istenen evrakın teslimi sırasında aslını ibraz etmek şartıyla fotokopileri kabul edilir.)

Birimi; Anabilim Dalı; Alanı; Profesör; Doçent; Yrd Doçent; Derece

Fen-Edebiyat Fakültesi; Matematik; İstatistiksel yakınsaklık ve korovkin tipi yaklaşım konularında çalışmış olmak; 1; -; -; 1
Fen-Edebiyat Fakültesi; Matematik; Geometri alanında çalışmış olmak; -; 1; -; 1
Fen-Edebiyat Fakültesi; Türk Dili ve Edebiyatı; Halk edebiyatı alanında çalışmış olmak; -; -; 1; 4
Su Ürünleri Fakültesi; Yetiştiricilik; Akvaryum balıkları yetiştiriciliği ve koi balıkları konusunda çalışmış olmak; -; -; 1; 3
Su Ürünleri Fakültesi; Avlama Teknolojisi; Lagünlerde balık popülasyonları konusunda çalışmış olmak; -;-;1; 3
Su Ürünleri Fakültesi; Deniz Biyolojisi; Jelimsi organizmalar konusunda çalışmış olmak; -; -; 1; 3
Eğitim Fakültesi; Okul Öncesi Eğitimi; İlköğretim alanında doktora yapmış olmak; -; -; 1; 3
Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu; Konaklama İşletmeciliği; -; -; 1; 4
Gerze Meslek Yüksekokulu; Türk hazır giyim sanayi konusunda çalışmış olmak; -; -; 1; 3Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu