Anasayfa / Şirket Haberleri / Şirikçioğlu Mensucat Yatırımlarına Devam Ediyor

Şirikçioğlu Mensucat Yatırımlarına Devam Ediyor“Hedefimiz daha çok vergi, daha çok istihdam sağlamak”

Şirikçioğlu Mensucat, gelecekte istikrar ve barışın hâkim olduğu bir Türkiye için önündeki engellerden korkmadan, her türlü sorunu aşarak yatırımlarına devam ediyor…

atif sirikci
Atıf ŞİRİKCİ/ Şirikçioğlu Mensucat Sanayi ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

ŞİRİKÇİOGLU Mensucat, 1997 yılında Hacı Ali, Arif ve Atıf Şirikci kardeşler tarafından kuruldu. Şirket faaliyetleri halen denim, ring iplik, open-end iplik, tekstürize iplik ve dokuma alanında faaliyet gösteren beş ana fabrikada yürütülüyor

Şirikçioğlu Mensucat 201 lyılında ikinci en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde 56’ncı sırada yer aldı. 2012 verilerine göre en büyük 500 sanayi kuruluşu içine gireceğimize de inanıyoruz. Hedefimiz her yıl daha büyük cirolar elde ederek, daha çok vergi vermek ve daha çok istihdam sağlamaktır. Bu bizim esas gayemiz ve hedefimizdir.

Gelecekte istikrar ve barışın hâkim olduğu bir Türkiye’de hiç bir zaman yatırımdan korkmadan, istikrarın devamı ve ülkemizin geleceği için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Halen tekstil, enerji, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere ülkemizin lokomotif sektörlerine yatırım yapıyoruz. Hem ülkemizin hem de ailemizin geleceğine hizmet etmek için sürekli çalışmayı kendimize görev kabul ettik. Bu ülkenin geleceğinin yatırım ve istihdamla olacağını çok iyi biliyoruz. Bu yatırımları yaparken tabii ki karşımıza çok sayıda engel çıkıyor. Bunların bir kısmını sanayici olarak çözerken bir kısmını da çözmesi için devletten yardım bekliyoruz.
YENİ OSB’LERE İHTİYAÇ VAR

Bu engellerin başında ucuz arsa temini ve yeni organize sanayi bölgelerinin oluşturulması geliyor. Bunlarla ilgili çalışmaların yapıldığını biliyoruz ama Kahramanmaraş’ta yapılanlar şu an için yeterli değil. Kahramanmaraş’ın özel konumundan dolayı bütün bu engellere ve sorunlara öncelik verilerek bir an önce çözülmesi elzemdir.

  Kiğılı, Çin’e yerel ortaklarla giriyor

Diğer önemli konulardan bir tanesi de işçi problemidir. Şu an köylerden merkeze özel servislerde işçi taşıyoruz. Bu önümüzdeki dönemde daha büyük problemleri ortaya çıkaracaktır. Devletin bununla ilgili olarak çalışmayana değil asgari ücretli işçiye teşvik vererek, çalışan insanlara istihdam yaratarak, bedava kömür gibi yardımları asgari ücretli insanlara vererek insanları çalışmaya teşvik etmesini diliyoruz.

İTHAL İPLİĞE DİKKAT

İplikte fon kalktı şu an bir problem yok gibi gözükse de, gelecek günlerde Türkiye ithal iplik cenneti olacak gibi görünüyor. Sanayicinin bu maliyetlerle rekabet gücü diğer rakip ülkelere baktığımızda geri kalmaktadır. Enerji ve işçilik maliyetleri en önemli giderler olarak sanayicinin rekabet gücünü zayıflatmaktadır. Sanayicinin gözüne işçilik maliyeti hiç bir zaman takılmaz, çünkü sanayici işçisinin hakkını en iyi şekilde karşılamak ister. Fakat enerji maliyetleri söz konusu olduğunda, rakip ülkelere göre bizim aleyhimize büyük bir fark vardır ve bu durum biz sanayicilerin elini kolunu bağlamaktadır.

Türkiye her gecen gün, kalitesi, hızlı servisi, ticari ahlakı ile piyasada var olma çabasını sürdürerek, geleceğine daha hızlı adımlarla koşarak ilerliyor. Biz-ler sanayici ve üreticiler olarak her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız. Bu ülke tüm renkleriyle bir geminin içindedir ve bu gemi batarsa hepimiz batarız. Ama huzur refah mutluluk olursa hepimiz bunun tadını çıkarırız.

Bu duygu ve düşüncelerimle Şirikçi-oglu Mensucat olarak ülkemizin neresi olursa olsun yatırım yapmaya ve istihdam sağlamaya her zaman varız ve bu sözümüzü yerine getirmeye devam edeceğiz.

Güzel ülkemizde bir taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun…
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir