Anasayfa / Kariyer ve İş / Şirketini Sattığı Şirkete Genel Müdür Oldu

Şirketini Sattığı Şirkete Genel Müdür OlduTunç Akman

Şirketini sattığı şirkete genel müdür oldu

Yurt içi ve yurt dışında ilginç bir kariyer yolculuğu yapan Tunç Akman, altı yıl önce kurduğu ve Apple’ın en büyük distribütörü haline getirdiği Elmasepeti’ni sattığı Naksan Teknoloji’ye genel müdür oldu.

Türkiye’nin en büyük Apple aksesuar distribütörlerinden biri olan Elmasepeti’nin genel müdürlüğünü yürüten Tunç Akman, mevcut görevine ek olarak Naksan Holding’e bağlı Naksan Teknoloji’nin de genel müdürlüğünü yapacak.
Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra ilginç bir kariyer yolculuğuna çıkan Akman, daha öğrenciyken Apple yetkili satıcısı YESA Bilgisayar’da çalışmaya başladı. Burada geçirdiği beş yılın ardından iş geliştirme müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerine kadar yükseldi. Akman, daha sonra 1996-1997 yılları arasında Bilkom Bilgisayar’da eğitim ve kamudan sorumlu iş geliştirme müdürlüğü yaptı. Bilkom’un ardından farklı bir sektöre geçiş yaptı ve Pfizer Türkiye’de bilgi işlem yöneticisi olarak görev aldı. 1998 yılında tekrar BT sektörüne geçti ve Fransa merkezli Apple Computer Avrupa’ya CEMEA bölge satış ve pazarlama müdürü olarak transfer oldu.

Fransa’da başka şirketlere geçiş yaptı ve 2001-2004 yılları arasında yine Fransa merkezli Alcatel-Nextenso’da Kuzey-Güney Amerika ve Güney Afrika iş geliştirme müdürü olarak çalıştı.

2004 yılında Türkiye’ye döndü ve ortaklan ile birlikte halen genel müdürlüğünü yürüttüğü Elmasepeti’ni kurdu. Burada aynı zamanda altı yıl iş geliştirme müdürü olarak görev aldı. Kurucusu olduğu şirketin 2010 yılında Naksan Teknoloji’ye satışını izleyen dönemde Elmasepeti’nin genel müdürlüğünü sürdürdü. Akman, şimdi bu görevinin yanında Naksan Teknoloji’nin de genel müdürlüğünü yürütecek.

  Engelliler İçin E-Ticaret Alanında İş FırsatıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir