Anasayfa / Kariyer ve İş / Şirketler Daha Çok Hangi Departmanlarına Stajyer Alıyor?

Şirketler Daha Çok Hangi Departmanlarına Stajyer Alıyor?Türkiye’deki bilgi paylaşımını yaygınlaştırmak, insan yönetimini doğru verilere dayalı etkin bir şekilde gerçekleştirmek ve ölçülmesini sağlamak amacıyla PERYÖN tarafından kurulan Bilgi Yönetimi Platformu, şirketlerin departmanlarına stajyer alıp almama konusunda anket gerçekleştirdi. 115 kişinin katıldığı anket sonuçlarına göre;

Şirketlerin;
–  %70’i üniversite öğrencilerini,
– % 22’si hem üniversite hem de meslek lisesi öğrencilerini,
– %7’si sadece meslek lisesi öğrencilerini,
– %1’i ise diğer öğrenim alanlarından öğrencileri stajyer olarak kabul ediyor.

Şirketler Stajyerleri Hangi Departmanlar İçin Tercih Ediyor?
Stajyerlerin % 20’si Pazarlama, %20’si İK, % 13 Finans, % 7 Lojistik ve Planlama departmanları için tercih ediliyor. Stajyerlerin % 40’ı ise diğer departmanlarda çalışıyorlar.
Profesyonel iş yaşamının gerekliliklerinden birisi, doğru hedef belirlemek. Staj, bu hedefe ulaşmak için önemli basamaklardandır. Adayın iş yaşamında kendisini nerede konumlandırmak istediği, şirket ve sektör seçiminde staj önemli bir rol oynuyor.

Türkiye Personel Yönetimi Derneği Hakkında:

PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği), Türkiye’de İnsan Yönetimi anlayışının yaygınlaştırılması ve gelişimine liderlik eden ve bu konuda ülkemizde otorite olmanın yanı sıra, dünyadaki ekonomik, sosyal ve hukuksal gelişime paralel, çağdaş, etkin ve saygın sivil toplum örgütüdür. PERYÖN 1971 yılından bu yana İnsan Yönetimi ile ilgili profesyonellerin gereksinimlerine hizmet etmektedir. Türkiye’de insan yönetimi alanında kurulmuş ilk sivil toplum kuruluşu olan PERYÖN’ün, İstanbul Dernek Merkezi’ne bağlı Trakya, Güney Marmara, Ege, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri bulunmaktadır. Bugün 3000 kişiye yaklaşan üye yapısıyla, kamu ve iş dünyası ile bilgi paylaşımını sağlayacak profesyonel ilişkiler kurmakta ve insan yönetiminin gelişimi ve koordinasyonu yönünde çalışmaktadır. Tüm yöneticiler, her kademede çalışanlar, akademisyenler ve üniversite öğrencileri PERYÖN’e üye olabilmektedir.

  Özyurtlar İnşaat İş İlanları 2014Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşinizde ilk gününüz

Diyelim ki, yeni bir işteki ilk gününüz. Ato/ davranmalı, neler yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz? Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir