Kariyer ve İş

Şirketler Üniversite Öğrencilerine Part-Time Ek Gelir Fırsatları Sunuyor

Geçen yıl hem okuyup hem de çalışmak zorunda olan üniversite öğrencilerini part-time olarak istihdam etmeyi tercih eden şirketler, 2012’de de gençleri işe almaya hazırlanıyor. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara iş, staj imkânı sağlayan online kariyer portalı Unisbul. com tarafından gerçekleştirilen “2011 Part-Time İstihdam Endeksi” de şirketlerin part-time işlerde üniversite öğrencisi ve yeni mezunları seçtiklerini ortaya koydu. Endeksin 7 bin 500 şirketin portala verdiği ilanların derlenmesiyle hazırlandığını söyleyen yetkililer, yeni yılda da şirketlerin bu yönde bir seyir izleyeceklerini öngörüyor.

HOSTESLER REVAÇTA
Endeks sonuçlarına göre 2011’de üniversitelileri ve yeni mezunları pozisyon olarak özellikle tanıtım host-hostesi (387), satış temsilcisi (249) ve tanıtım elemanı (123) olarak istihdam etmek isteyen şirketler yıl içinde toplam bin 266 iş ilanı vermiş. 80 bin üyesi olan kariyer portalında yayınlanan ilanların 180’i fuar ve organizasyon, 162’si çocuk gelişimi ve eğitimi, 159’u ise bilişim sektörüne ait. Turizm, çağrı merkezi, mağazacılık da eleman arayan diğer sektörler arasında yer alıyor. Endekste il bazında yayınlanan ilan sayısına bakıldığında ise diğer dönemlerde olduğu gibi İstanbul yine ilk sırada. Ankara, Antalya, İzmir ve Denizli ise öne çıkan diğer iller arasında bulunuyor.KADIN ÇALIŞAN ARANIYOR
Part -time iş ilanlarında en çok aranan pozisyonlardan dördüncüsünün oyun ablası olduğunu söyleyen Unisbul.com Genel Koordinatörü Cemil Erol, “2011 yılında bireysel müşterilerimiz olan 111 ebeveyn, çocuklarının başta dil gelişimine katkıda bulunmak, birlikte eğitici oyunlar oynamasını sağlamak amaçlı oyun ablası talebinde bulundu” diyor. Endekse göre işverenlerin en çok üniversiteli bayan çalışan aradığını belirten Erol, yayınlanan 800 ilanda sadece kadınların işe alınmak istendiğini söylüyor. Erol, özellikle satış ve fuar hostesliği gibi pozisyonlar için kadınların tercih edildiğini dile getiriyor.

ÜNİVERSİTELİ OLMAK TERCİHİ ETKİLİYOR
Şu anda 25 üniversiteliyle dönüşümlü olarak çalıştığını söyleyen Sultan Sarnıç Pazarlama Satış Müdürü Ümit Ardıç, kariyer sitesine ilan veren yöneticilerden biri. Ardıç, bu yöntemi uygulamasının nedenini şöyle anlatıyor: “Üniversite eğitimi alan birinin farkı hemen hissediliyor. Diksiyonları daha iyi, Türkçeyi daha doğru kullanıyorlar.” İnci Ajans’ın Kurucusu İnci Ahi de organizasyon bazında sürekli part-time üniversite öğrencilerine ihtiyaçları olduğunu söylüyor.2 Yorum

 1. DAHA EVVEL TEZ YAZMIŞ AYRICA İNGİLİZCE VE OSMANLICA ÇEVİRİ YAPABİLEN PERSONELLERE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR.
  tezarama.com@gmail.com
  İletişim: 0553-1836257
  TEZ HAZIRLAMA DANIŞMANLIĞI İLE İNGİLİZCE ÇEVİRİ HİZMETLERİ VE OSMANLICA ÇEVİRİ HİZMETLERİ

  İNGİLİZCE KURUMSAL ÇEVİRİ VE OSMANLICA KURUMSAL ÇEVİRİLERİNİZ 5 TL, TEZ ARAŞTIRMALARINIZ İSE KAPORA OLARAK 50 TL’LİK FİYATLARLA BAŞLAMAKTA OLUP BU HUSUSTA TARAFINIZA TAKSİTLENDİRME İMKANI SAĞLANMAKTADIR.
  Fiyatı biz değil siz veriyorsunuz ve hocalarımızla haftada 1 gün konferans şeklinde konuşarak tez araştırmanızın ve tez çevirinizin gidişatı hakkında bilgilendiriyorsunuz.
  Tek istediğimiz şey işinizi düzgün yapalım siz de reklamımızı yapın.
  Hocalarımız ile yapacağınız telefon görüşmelerinde danışmanlık hizmeti tarafımızdan verilmekte olup bu hususta ek ücret talebi bulunmamaktadır.
  DOKTORA TEZİ HAZIRLAMA DANIŞMANLIĞI, YÜKSEKLİSANS TEZİ HAZIRLAMA DANIŞMANLIĞI, İNGİLİZCE ÇEVİRİ HİZMETLERİ, OSMANLICA ÇEVİRİ HİZMETLERİ, SPSS ANKET DEĞERLENDİRMESİ, PROJE HAZIRLAMA, MAKALE HAZIRLAMA, LİTERATÜR TARAMA, TEZ DÜZELTME, TEZ FORMATLAMA, TEZLİ YÜKSEK LİSANS DANIŞMANLIĞI, TEZSİZ YÜKSEK LİSANS DANIŞMANLIĞI ve buna benzer işlemler her konuda kendini geliştirmiş olan uzman kadromuz tarafından yerine getirilmektedir.
  İletişim: 24 saat arayabilirsiniz. 0553 183 62 57
  Site adı: tezyazdirma.comm

 2. AAAAAAAAACCCCCCCCCİİİİİİLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!1111
  Acil makale yazarları aramaktayız. Türkçeyi etkin kullanabilen, imla ve gramer konusunda deneyimli, aktif olarak yazı yazabilecek, sürekli olarak yazarlık düşünen yazar çalışma arkadaşları aramaktayız. İlgilenenlerin nctkozmetik@gmail.com adresine mail göndermeleri rica olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu