Anasayfa / Haberler / Siz tatildeyken aklınız evde kalmasın

Siz tatildeyken aklınız evde kalmasın

Siz tatildeyken aklınız evde kalmasın

Sigorta şirketleri, sosyal fobi haline gelen hırsızlık olaylarına karşı kapsamlı korumalar sunuyor. Böylelikle, otomobiliniz otoparktayken aklınız arkada kalmaz; evinizden, iş yerinizden içiniz rahat ayrılabilir, tatilinizi daha rahat ve huzurlu geçirebilirsiniz.

HIRSIZLIK, yankesicilik, kapkaç hepsi çağımızın en büyük sosyal fobileri… Sayıları her geçen gün artan hırsızlık gibi olaylar manevi olarak yıpratmasının yanı sıra maddi olarak da büyük yaralar açabiliyor. Verilere göre 2007-2011 yılları arasında ülke genelinde 1 milyon 536 bin 433 hırsızlık, 90 bin oto ve otodan hırsızlık, 107 bin 312 yankesicilik ile 15 bin 288 kapkaç olayı meydana geldi.

Yazın gelmesiyle güneş, kum, denize hasret olanlar tatil bölgelerine koşarken, akıllar tabii ki evlerde kalmıyor değil. Günümüzde birçok evde bulunan elektronik eşyalar ve kıymetli eşyalarımızı tatile giderken yanımızda götürmek gibi bir seçeneğimiz de olamıyor. Valizimizi alıp, evden çıktıktan sonra ilk akla gelen şey, ‘Pencereyi, kapıyı çıkarken kilitledik mi acaba?’ soruları oluyor. Tatil yaparken, aklımız bir yandan da bıraktığımız evde kalıyor. Günübirlik bir yere bile gitseniz, hiç ummadığınız gündüz vaktinde bile evinize hırsız girmiş olabiliyor.Hırsızlık artık profesyonel bir meslek haline gelmiş durumda, gece gündüz hiç fark etmeden, siz sadece bir markete gidip döndüğünüzde bile evinize hırsız girmiş olabilir. Hırsızlar sizden çok daha dakik ve planlı davranabiliyor. Hırsızlık olayı, ev sahibine hem maddi kayıp, hem de manevi kayıplar verebiliyor. Hiçbir değeri olmayan, ama size ailenizden veya dostlarınızdan kalan herhangi bir hatıra da bir anda hiç ta-. nımadığınız bir kişi tarafından sahiplenilebili-yor. Bunun dışında, evinize hırsız girdikten sonra karşılaştı-ğınız sahne de ca-bası. Hiç ta-K? nımadığınız birinin, sizin özel alanıza izinsizce girmesi ve her şeyi karıştırması sizi psikolojik açıdan da etkileyebiliyor. Sigorta şirketleri size manevi açıdan destek olamasa da, maddi kayıplarınızı güvence altına alıyor. Sigorta şirketleri, güneşin keyfini sürdüğümüz şu günlerde tatilinizi daha rahat ve huzurlu geçirmeniz için hırsızlık sigortalarıyla imkanlar sunuyor. Sigorta şirketleri sadece konut sigortalarında hırsızlık sigortası değil, araçlarınızda ve işyerlerinizde yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı da size kapsamlı sigorta poliçeleri sunuyor.

 
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir