Anasayfa / Makaleler / “Sorun işsizlik değil, mesleksizlik”

“Sorun işsizlik değil, mesleksizlik”Koç Holding, Vehbi Koç Vakfı’nın desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle 2006 yılında başlattığı “Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi” kapsamında, Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Bu işbirliğiyle Türkiye’de mesleki eğitiminin kalitesini artırmayı amaçlayan Koç Holding, belirlenen kapsamda öneriler geliştirmeyi, bu potansiyele sahip kamu-özel-sivil sektör işbirliklerini özendirmeyi de hedefliyor.
Meslek liselerindeki öğrenci sayısında son dört yılda yüzde 68’lik artış olduğunu söyleyen Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, proje kapsamında sekiz bin öğrenciye ulaştıklarını belirtti. Öğrencileri toplulukta istihdam etmeye bu yıl başlayacaklarını dile getiren Koç, Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilen “İstihdam ve Mesleki Eğitim İlişkisinin Güçlendirilmesi Eylem Planı”nın sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi. Eylem planındaki “Mesleki ve Teknik Eğitim Ortamlarının İyileştirilmesi, Eğiticilerin Niteliğinin Artırılması ve Yeni Bir Okul Sisteminin Tasarlanması” konusunu çok önemsediklerini vurgulayan

Koç, “Meslek okullarına donanım sağlanması, öğretmenlerin nitelikli hizmet içi eğitim alması staj ve beceri eğitimlerinin amacına ulaşması için mesleki eğitim ve sektör arasındaki işbirliklerini kritik başarı faktörü olarak görüyoruz” dedi. Özelleştirilmesi gündemde olan meslek liselerinden alıp almayacakları konusunda ise “Bakarız, vaka olarak incelenir tabii” şeklinde konuştu.

  Uçaklara karbon vergisiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü

Dünyada djjital oyun endüstrisinin büyüklüğü, film ve müzik endüstrisinin toplam büyüklüğünü geride bıraktı. Ve daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir