Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Sosyal Paylaşım Ağına Bir Rakip Daha Katango

Sosyal Paylaşım Ağına Bir Rakip Daha KatangoGoogle’ın, 750 milyonu aşan kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı Facebook’a rakip olarak sunduğu Google+’a da bir rakip çıktı.
iPhone, iPad, iPod ve internet üzerinde erişilebilen Katango, kullanıcıları ilgi alanları, konu başlıkları ve geçmişlerine göre gruplandırıyor. Aynı özellik Facebook ve Google+’ta da bulunuyor ancak bu iki programda kullanıcının söz konusu gruplandırmayı kendisi yapması gerekiyor.

Katango’nun başkan yardımcısı Yee Lee, “Büyük sosyal paylaşımları ilgi alanları ve konulara göre küçük parçalar haline getirmenin mantıklı olacağını düşündük” dedi.

Katango’nun piyasaya sürülmesi, şirketlerin potansiyeli çok yüksek olan sosyal paylaşım ağı piyasasına olan ilgilerini tekrar gözler önüne serdi. ABD, 2012 yılında internet üzerindeki reklamcılık gelirlerinin 15 milyar dolara ulaşmasını bekliyor. eMarketer verilerine göre, 2011’de şu ana kadar elde edilen internet reklam gelirleri 12.3 milyar dolar.

  Manyetik Tekkutuplar - Manyetizmanın TarihiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir