Anasayfa / Haberler / SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENE MÜJDE

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENE MÜJDE
ANKARA – Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2 bin sözleşmeli öğretmenin merakla beklediği eş durumundan tayin konusunda vizeyi verdi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Bakan Şimşek, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre sözleşmeli olarak istihdam edilen, kadroları bulundukları yerde çakılı olan ve bu nedenle de eş durumundan tayin edilemeyen öğretmenlerin, eşlerinin bulunduğu yerlere tayinine imkan tanıyan 2000 adet sözleşmeli kadro vizesini yarı yıl tatili bitmeden onayladı.

Buna göre, 2 bin sözleşmeli öğretmenin eş durumundan tayini yapılabilecek.

Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığına sözleşmeli öğretmenler için 2 bin yeni kadro istemiyle başvuru yapılmıştı. Kadro ihdasına ilişkin Maliye Bakanı Şimşek’in imzası bekleniyordu.2 BİNSÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENİN ATAMASINI HEMEN GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Özel Okullar Birliği Derneğinin bu yıl “Eğitim ve Beyin” temasıyla düzenlediği 10. Antalya Sempozyumu’nun açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Çubukçu, Maliye Bakanlığının 2 bin sözleşmeli öğretmenin eş durumundan tayinine imkan tanıyan kararıyla ilgili bir soru üzerine, şunları söyledi:

“İmzalanmasını beklediğimiz bir konuydu. Bu kararla 2 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını hemen gerçekleştireceğiz. Eş durumundan kaynaklanan sebeplerle bir şekilde bir araya getiremediğimiz ailelere müjde olacak diye düşünüyorum. Onların yerine de 2 bin öğretmen atamasını gerçekleştireceğiz. Ortaya çıkan bu problemi de böylece gidermiş olacağız. Eş durumundan ötürü gidemeyen öğretmenlerimizin ataması gerçekleştikten sonra, onlardan boşalan yerlere yeni sözleşmeli kadrolar ihdas ediliyor.”


İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir