Anasayfa / Şirket Haberleri / Starvvood Yapı Marketleri inşaat sektörüyle büyüyor

Starvvood Yapı Marketleri inşaat sektörüyle büyüyor

Starvvood inşaat sektörüyle büyüyor

250’ye varan marka ve 60 binin üzerindeki ürün çeşidi ile inşaat sektörünün en büyük tedarikçilerinden biri olan Starvvood Yapı Marketleri‘nin Gaziantep şubesi, Gaziantep de ve bölgedeki inşaat firmalarının her türlü ihtiyacına cevap veriyor. Gaziantep’in inşaat sektöründe en hızlı büyüyen kentlerden biri olduğunu söyleyen firma sahibi Cahit Erbalcı, “Biz de buna paralel olarak büyümemizi sürdürüyoruz” diyor.

Mobilya yan sanayi ve aksesuarları sektöründe faaliyet gösteren Stanvood Yapı Marketleri A.Ş’nin Gaziantep bayisi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından geçtiğimiz aylarda hizmete açıldı. 250’ye varan marka ve 60 binin üzerindeki ürün çeşidiyle inşaat sektörünün bölgedeki en büyük tedarikçisi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Starvvood Yapı Marketi, sektörün bütün ihtiyaçlarına geniş ürün yelpazesiyle cevap veriyor.

İHRACATIN PARLAYAN YILDIZIStarvvood Yapı Marketi Gaziantep şubesinin sahibi ve Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Federasyonu (GÜNSİAF) Başkanı Cahit Erbalcı da inşaat sektörünün ihracatın parlayan yıldızı olduğunu vurguluyor. Erbalcı, “Zaman markalaşma zamanı. Yeni markalarla, pazarda kaliteli ürün çizgisinden ayrılmadan rekabetçi fiyatlarla mücadele veren Starvvood, 60 bin ürün, 250’ye yakın marka ve 26 şubesiyle Türkiye’nin önemli yapı market firmalarından biri. Biz de yılların tecrübesiyle ilimize ve bölgemize böyle bir zinciri kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşaat sektörünü parlak bir gelecek bekliyor. Sektörün 2014 yılına kadar yüzde 8,5’lik bir büyüme gerçekleştirmesini umuyoruz. Gaziantep inşaat sektöründe hızlı büyüyen kentlerin başında geliyor. Biz de buna paralel olarak inşaat malzemeleri konusunda büyümemizi sürdürüyoruz” diyor.

HEDEF 100 MİLYAR DOLAR İHRACAT

Türkiye’nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi olduğunu da sözlerine ekleyen Erbalcı şöyle devam ediyor: “Bunun 100 milyar dolan yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinden beklenirken, 100 milyar dolarının da inşaat malzemesi satışından elde edilmesi öngörülüyor. Son 10 yılda ihracatını 3 milyar dolardan 19 milyar dolara çıkaran Türk inşaat malzemesi üreticilerinin, 2015 yılında 40 milyar dolarlık dış satıma erişeceğini tahmin ediyoruz.”

Starvvood Yapı Marketi’nin açılışına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Ak Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Derya Bakbak ve Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Starvvood Yapı Marketleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Gözgün ile çok sayıda sanayici ve iş adamı katıldı.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir