Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Stresi Azaltan Ayakkabı Tabanlığı

Stresi Azaltan Ayakkabı TabanlığıStresi azaltan ayakkabı tabanlığı
Denizli’de bir girişimci tarafından imal edilen “Bio Concept” adlı ayakkabı içi tabanlığın, antistatik özelliği sayesinde birçok rahatsızlığın tedavisine yardımcı olduğu, vücuda pozitif enerji verdiği belirtiliyor.

Tekstil ihracatı yaparken gördüğü faydalardan dolayı sağlık sektörüne giren BTR Medikal’in piyasaya sürülen tabanlığın yaşlılar, sporcular, uzun süre ayakta kalanlar, devamlı yürüyenler, ayak, diz, eklem ve bel ağrısı çekenlerle şeker hastaları için üretilen silikondan yapıldığı ve özel mıknatıslı olduğu ifade ediliyor.
BTR Medikal Genel Müdürü İsmail Yanbaşlı, ayakların altında 14 bin 400 sinir ucu bulunduğuna dikkat çekiyor. Söz konusu tabanlığın üzerine silikon bombeler yerleştirildiğini anlatan Yanbaşlı, “Bunlar, ayak altındaki sinir uçlarını uyararak, bağlı oldukları organların daha sağlıklı çalışması sağlıyor. Bunun tıptaki adı, refleksoloji masajıdır.” diyor. Mıknatıs ve ametist taşını tabanlığa yerleştirerek günlük hayatta zaman ve para harcamadan sağlığın koruma altına alındığını söyleyen Yanbaşlı, Bio Concept’in dünyada bu özelliklere sahip tek tabanlık olduğunu iddia ediyor. Numaralı bölümlerin, her tip ayakkabıya uyacak şekilde kesilerek ayarlanabildiğini kaydederek, “Belirli gauss ölçülerindeki mıknatıslar, pozitif ve negatif konumlarına göre ayak altındaki özel noktalara denk gelecek şekilde tasarlandı. Ortopedik çıkıntılar ve bombeler, kan dolaşımını hızlandırıyor. Böylece birçok hastalığın tedavisine önemli ölçüde yardımcı oluyor. Mıknatıslı silikon tabanlıkların, sağlığa zararlı hiçbir etkisi yoktur. Bunun için iki yıl Ar-Ge çalışması yaptık. Şu anda günde bin adet üretiyoruz ve 30 gün memnuniyet garantisi veriyoruz.” şeklinde konuşuyor.

ABD’deki sağlık sektöründe yılda 150 milyon dolarlık mıknatıs kullanıldığına dikkat çeken İsmail Yanbaşlı, “manyetik alan terapisi” adı verilen bu tedavi yönteminin yurtdışında yaygın olduğunu söylüyor. Brezilya ve Uruguay’dan ithal edilen ametist taşı ve neodyum mıknatısları kullanılarak üretilen özel tabanlık, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı.Zaman

  2013’te Bilim Dünyası Korkutuyor!Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir