Anasayfa / Haberler / Süleyman Yağız’ın Kitabı Çıktı (Terleten Sorular)

Süleyman Yağız’ın Kitabı Çıktı (Terleten Sorular)Süleyman Yağız’ın kitabı çıktı

DSP İstanbul Milletvekili, Gazeteci-Yazar Süleyman Yağız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu yazılı soru önergelerini “Terleten Sorular” adıyla kitaplaştırdı.

Yağız, 440 sayfadan oluşan kitabının “Sunuş”unda, TBMM Başkanlığı’na çok sayıda yazılı soru önergesi verdiğini belirterek, “En çok önerge veren muhalefet milletvekilleri arasında yer aldım. Ancak bu kitapta ağırlıklı olarak, işleme bile alınmadan iade edilen ve işleme alındığı hâlde yanıtlanmayan, baştan savma yanıt verilen ve yanıtları tatmin edici olmayan bazı yazılı soru önergelerime; yâni ‘zorlayan’, ‘sıkıştıran’, ‘susturan’; sonuç itibariyle muhataplarını ‘terleten’ sorularıma yer verdim. Kitapta çok ilginç önergeler ve ilginç yanıtlar bulacaksınız” dedi.
SÜLEYMAN YAĞIZ’IN ŞİİRLERİ DE VAR

Yağız’ın bazı soru önergelerine konu olan; Aleviler’e yönelik haksızlıklar, Aleviler’in haklı talepleri ve Pir Sultan Abdal’ı, içinde “şah” geçtiği için idama götüren üç önemli şiiriyle ilgili ayrıntılı değerlendirmelerinin de bulunduğu kitabının arka kapağında şöyle denildi:
“Süleyman Yağız gazeteci, şair, yazar ve ‘Ecevit’in son genel sekreteri’ unvanını taşıyan bir politikacı. 1950 Gaziantep İslâhiye doğumlu. İstanbul Gazetecilik Yüksek Okulu mezunu. İş yaşamına 1970’de, yazı dünyasına 1972’de başladı. Ecevit’i o yazdı, Mahzunî’yi o yazdı. Diğer çağdaş halk ozanlarını, Alevi aydınlarını, Alevi dedelerini de yine o yazdı. Elinizdeki kitap, Yağız’ın 11’inci yapıtı… Süleyman Yağız, bu kitabında, bir milletvekilinin, -yanıtlansın veya yanıtlanmasın-, sadece yazılı soru önergesi vererek de çok etkili muhalefet yapabileceğini kanıtlıyor

MAHİR AĞAR-DHA

  Üniversite Tercihinde Adaylara İşin Uzmanından ÖnerilerYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir