Şirket Haberleri

Tab Gıda, ‘Ekmekevi’ Markasıyla Hamburger ve Tost Ekmeği Satacak

Burger King‘in Türkiye master franchise‘ı Tab Gıda, ‘Ekmekevi’ markasıyla hamburger ve tost ekmeği satacak. Kendi ekmek ihtiyacını karşılamak için 2009 yılında Gebze’de fabrika kuran Burger King, Popeyes, Sbarro gibi fast food restoranlarının Türkiye mastır franchise‘ı Tab Gıda, şimdi de ürettiği ekmekleri ‘Ekmekevi‘ markası altında market rafına çıkarıyor. Gebze’deki ilk fabrikadan sonra, 15 milyon dolar yatırımla ikinci fabrikaya başladıklarını 2012 haziran ayında tesisin bitimiyle birlikte hamburger ve tost ekmeği satışına başlayacaklarını belirten Tab Gıda’ya bağlı Ekmek Unlu Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Cansu, “Ekmek talebini yetiştiremeyince ihtiyacımızı karşılamak için bu işe girdik. Öyle ki ayda 11 milyon adet hamburger ekmeği tüketiyorduk. Sadece Burger King’in 390 mağazası var. Böyle olunca işler değişti. Baktık ki bu işi iyi yapıyoruz, neden sanayileştirmeyelim dedik ve ekmek işini markalaştırmaya karar verdik” diye konuştu.

Pazar lideri olacağız
Gebze’deki ilk fabrikada yılda 150 milyon hamburger ekmeği üretimiyle lider olduklarını dile getiren Cansu, saatte 55 bin üretim kapasitesine sahip ikinci ekmek fabrikası ile 3 yıl içinde 25-30 milyon adet ekmek satıp pazar lideri olacaklarını dile getirdi. Ekmekevi markasıyla üretecekleri ekmekleri ilk etapta zincir marketlere vereceklerinin altını çizen Cansu, gurme restoranlar için de özel ekmek üretimi yapacaklarını ifade etti. Cansu, yurtdışından talep gelirse hattı verimli kullanmak adına hamburger ve tost ekmeği ihraç edebileceklerini belirtti. Bu arada Cansu’nun aklında hamburger ekmeğini çeşitlendirmek de var. Kim bilir yakında piyasada kepekli, tam tahıllı, çavdarlı hamburger ekmekleri ile Ekmekevi karşımıza çıkabilir.Market rafında da fiyat rekabetine girecek
Erhan Cansu, Tab Gıda‘nın Burger King, Sbarro, Popeyes restoranlarında uyguladığı uygun fiyata doyurucu mönü konseptini ekmek satışlarına da yansıtacak gibi görünüyor. “Pazarda fiyat rekabetine de gireceğiz. En uygun fiyata en kaliteli ekmeği satacağız” diyen Cansu, adetsel satışlarla kazanmayı hedeflediklerini yani sürümden kazanmaya odaklanacaklarını ifade ediyor.

sabah

 2 Yorum

  1. izmir bölgesinde sizin uretim ve satış merkeziniz olmak isterim 5324713181

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu