Sağlık Haberleri

Tahıl Ağırlıklı Beslenme

Tahıl Ağırlıklı Beslenme

lidaHububat Rafine edilmemiş, kabuğu alınmamış her türlü hububat yenilebilir. (Lida kullanımı sırasında ne kadar az yerseniz o kadar iyi olur.) Esmer pirinç, tam tahıl buğday, yulaf, mısır, arpa, çavdar, tam undan yapılmış ürünler serbesttir.

Bu ürünlerle hazırlanan ekmek ve yemeklere yukarıdaki ölçüler içinde kalmak şartıyla yumurta ve tam yağsız diyet süt ya da tam yağsız diyet yoğurt (evde kendiniz yapmanız şartıyla) katabilirsiniz. Meyve Her türlü meyve serbesttir.
Günlük meyve alımınızı tek kerede değil, üçe bölerek yemeye dikkat edin. Özellikle üzüm, muz gibi şekerli meyveleri günde bir porsiyondan fazla yemeyin.*içecekler Su, maden suyu, meyve suyu (bir bardağı geçmeden), çay ve kahve serbesttir.

Alkol aşırıya kaçılmadığı sürece (haftada 2 gün iki dubleyi geçmeyin) serbesttir. Taze sıkılmış meyve suları içilmemelidir, yalnızca katkı olarak kullanılabilir. Örneğin sabahları yulaf, buğday ezmesi karışımını sulandıracak kadar meyve suyu kullanabilirsiniz. Pekmez Haftada iki kaşığı aşmadığınız sürece serbesttir.

Bal ve çikolata Bal, günde bir tatlı kaşığı aşmadan yenilebilir. %70 üstü kakao içeren bitter çikolata haftada iki kez yarım kibrit kutusunu geçilmediği sürece tüketilebilir. Zeytin Günde sekiz on adet diyet zeytin tüketilebilir.


Bir Yorum

  1. evimde çalişmak istyoum ekib kura bilirim mandal montaji işi yapmak istiyorum luven mel atarmisiniz artvinde yaşiyprum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu