Anasayfa / Haberler / Tamamı Türkçe ilk 3D oyun vitrinde

Tamamı Türkçe ilk 3D oyun vitrinde
Sony’nin üzerinde 5 yıldır çalıştığı ve yarışseverlerin merakla beklediği Gran Turismo 5 (GT5), tamamen Türkçe ve üç boyutlu (3D) olarak piyasaya çıktı. Seslendirmesi oyun komutları ile tamamen Türkçe ilk 3D oyun olacak Gran Turismo PlayStation 3 platformunda oynanacak. Oyunu oynamak için PS3’ün 3 boyutlu oyunlar için internet üzerinden yazılım güncellemesi yeterli oluyor. 3D uyumlu televizyon ve gözlük ile oyunu yaşarmışcasına oynanmasını sağlıyor.‘DİL PROBLEMİNİ ÇÖZDÜK’
GT5’in PlayStation (PS) için yapılmış tamamen Türkçe olan ilk oyun olduğunu söyleyen Sony Kişisel Eğlence Grup Ürün Müdürü Özgür Kirazcı, “Amacımız, dil problemi yüzünden daha önce hiç oyun oynamamış olanları PS ile tanıştırmak” dedi. GT5’in Türkiye’deki 3D pazarını da canlandıracağını vurgulayan Kirazcı, “Tüm PS3’ler ücretsiz yazılım güncellemesi ile 3D uyumlu hale geliyor. Böylece PS3’ü olanlar 3D olarak hem oyun oynamak hem de film seyretmek için ayrıca Bluray oynatıcı almak zorunda kalmıyor” diye konuştu. GT5’in dünyada piyasaya çıktığı ilk 3 günde 1.8 milyon adet sattığını hatırlatan Kirazcı, şöyle konuştu: “Bu yıl biz de Türkiye ekibi olarak her çeyrekte bir oyuna büyük reklam kampanyası yaptık. Şimdi de GT5 için Toprak Sergen’in seslendirdiği TV reklamlarına başladık.” Türkiye’deki PS3 ve yaklaşık 2 ay önce piyasaya çıkan PS3 için geliştirilen hareket algılayıcı kumanda PS Move’un satış rakamları hakkında da bilgi veren Özgür Kirazcı, şunları söyledi: “Bu yıl düzenlediğimiz reklam ve kampanyalarla yurtdışı ile Türkiye arasındaki konsol fiyatları arasındaki farkı büyük ölçüde kapattık. Dünyada 43 milyon PS3 kullanıcısı var ve PS Move şu ana kadar 4.1 milyon adet sattı. 170 bin PS3 kullanıcısının bulunduğu Türkiye’de ise şu ana kadar 20 bin eve PS Move girmeyi başardı. PS Move’a yönelik 14 oyun piyasaya sunduk. Türkiye’de eylül ayında açılan PS Store’daki kayıtlı kullanıcı sayısı da 80 bini buldu. Bu yıl sonuna kadar Türkiye’de 80 bin adet PS3 satmayı hedefliyoruz, gelecek yol hedef 100 bini geçmek.”

OTELLERE OYUN ODASI

Point Otel’de 200 kişinin aynı anda oyun oynayabileceği 1500 metrekarelik oyun merkezi The Game’in 20 Aralık’ta açılacağını belirten Özgür Kirazcı, “Merkez, aynı spor salonlarındaki gibi üyelikle çalışacak. 13 Aralık’ta da burada kurumlararası PlayStation turnuvası düzenlenecek. Hedef genç çalışanlar. Başka otellerden de ‘Bize PlayStation odası yapabilir misiniz?’ teklifleri alıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir