Anasayfa / Sağlık Haberleri / Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hayata Geçti

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hayata GeçtiMapfre Genel Sigorta ve Medical Park işbirliğiyle İlk Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hayata geçti

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile hasta fark yok  diyecek

özel hastanelerde ‘fark5 ödemesini ortadan kaldıran Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Medical Park ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde Türkiye’de ilk kez uygulanacak.

MEDİCAL Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Genel Sigorta, Türkiye sağlık sektöründe devrim niteliğinde bir ilke imza attı. Almanya, Hollanda ve Fransa gibi Avrupa ülkelerinde uygulanan, Türkiye sağlık sektörünün ise 2000’li yılların başından bu yana beklediği ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’, Medical Park Hastaneler Grubu ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde ilk kez Türkiye’de uygulanmaya başlandı. Sağlık sektöründe çığır açacak ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ uygulaması ile SGK’lı kişiler, Medical Park Hastanelerinde fark ödemeden hizmet alabilecekler.

Fark ödemeden tedavi olunabilecek

Ürün lansmanının yapıldığı basın toplantısında, Mapfre Genel Sigorta CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serdar Gül, bu uygulamanın sağlık ve sigorta sektöründe yeni bir dönemi başlatacağını belirterek; “Uzun yıllardır üzerinde konuşulan ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’, Medical Park ve Mapfre Genel Sigorta işbirliğinde Türkiye’de ilk kez hayata geçti. Yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığımız ürün, SGK’lı kişilere büyük avantajlar sağlayacak. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptıran kişiler, Medical Park’ın tüm hastanelerinde fark ödemeden tedavi olabilecekler” diye konuştu.

Üçte bir fiyatına
Bu ürünle, SGK kapsamında verilen hizmetlerin üzerine tamamlayıcı bir fonksiyonu yerine getirmeye çalışacaklarını belirten Gül, ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın teknik özellikleri ile ilgili bilgi de verdi. SGK standartlarının üzerinde bir hizmet alınması gerektiği durumda, ödenmesi gereken farkları ortadan kaldıran bir ürün hazırladıklarını söyleyen Gül, “ Hatta sloganımız da, ‘Fark Yok Sigortası’. Bu ürün, T.C. vatandaşı ve SGK’lı herkes için geçerli. Bireysel olarak alınabilir ve aile bireyleri de ayrıca sigortalanabilir. Bu ürün, SGK’nın kabul ettiği her türlü tedaviyi kapsıyor, iki tür teminatımız var: Birincisi; yatarak tedavi, diğeri ise; ayakta tedavi teminatı” dedi.

  Tüp Bebekte Başarı Oranları

SGK’lı kişilerin Özel Sağlık Sigorta-sı’nın yaklaşık üçte bir fiyatına ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ poliçelerini satın alabileceklerini ifade eden Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: “SGK’lı kişiler, bu sigortayı çok uygun fiyatlara yaptırabilecek. Kişiler ayakta ve yatarak tedavi teminatı alabildikleri gibi sadece ‘yatarak’ teminatını da seçebilecek.”

“Ürün ile bir ilke imza attık”

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta ise, Türkiye’deki sağlık serüvenine bakıldığında, bugünü bir milat olarak gördüğünü söyledi. Bu kadar büyük bir sistem içerisinde, sağlık organizasyonunun pozitif çıktılarının olduğu gibi, negatif sayılabilecek yönlerinin de olduğunu söyleyen Usta, “Medical Park Hastaneler Grubu olarak hedefimiz her zaman Türkiye’de tüm kişilerin eşit kalitede sağlık hizmetlerinden yararlanmasını sağlamak oldu. Bu alanda bugüne dek pek çok uygulamaya öncülük ettik, ilklere imza attık. SGK’lı kişilere kapılarını açan ilk sağlık gruplarından biriyiz. Mapfre Genel Sigorta ile çalışmalarımız sonunda ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı Türkiye’de ilk kez hastalarla buluşturuyoruz” dedi.

Uygulama neyi kapsıyor?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kapsama alınan genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin, Mapfre Genel Sigorta’nın belirlemiş olduğu SGK ile sözleşmeli sağlık kurumlarında, sağlık hizmeti alması sırasında oluşabilecek ilave ücretleri teminat altına alıyor. Ürün, ayakta ve yatarak tedavi olmak üzere iki teminat sunuyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile ilgili bilinmesi gerekenler

•    Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan, SGK’lı olan ve 60 yaşın üzerinde olmayan herkes yararlanabiliyor.

•    Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptıranlar, Medical Park Hastaneleri’nde fark ödemeden tedavi olabiliyor.

•    Poliçe başlangıç tarihinden önceye dayanan hastalıklara ilişkin tedavi giderleri poliçe kapsamı dışında kalıyor.

•    SGK kapsamında ödenen estetik cerrahi, kozmetik ve diyetisyen gibi tedaviler poliçe kapsamına alınıyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Yerlilerin biyoteknolojik ilaç yarışı

Dünyada biyoteknolojik ilaçların kullanım oranı yüzde 20’lere ulaşmış durumda ve artmaya devam ediyor. Türkiye’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir