Anasayfa / Haberler / Tanesi 5 TL’den Üreticilere DVD’li Eğitim

Tanesi 5 TL’den Üreticilere DVD’li EğitimTarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı, 60 DVD’den oluşan ve 379 adet eğitim filmini içeren ”Zirai Eğitim Filmleri Seti” hazırlayarak, üreticilerin hizmetine sundu.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın, görsel eğitim materyali kullanarak, tarımdaki gelişme ve yenilikleri çiftçi ve üreticilere aktarmaya devam ettiği belirtildi.

Alınan bilgiye göre, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Yayın Dairesi Başkanlığı, bugüne kadar ürettiği tarımsal eğitim ve tanıtım amaçlı yüzlerce filmi DVD kalitesinde yeniden düzenledi. Başkanlık, yüksek çözünürlüklü 379 adet eğitim filminin yer aldığı 60 DVD’den oluşan ”Zirai Eğitim Filmleri DVD Seti” hazırlayarak üreticilerin hizmetine sundu.
DVD Seti ana başlıklarıyla bitkisel üretim, hayvancılık, organik tarım, zirai mücadele, tarımda iş güvenliği, toprak ve su muhafazası, gıda üretimi ve muhafazası teknolojileri gibi konularla sosyo-kültürel programlardan oluşuyor. Zirai Eğitim Filmleri DVD Seti, Yayın Dairesi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesince satışa sunuldu.

Zirai eğitim filmlerinin konularına göre dağılımları şöyle:

Bitkisel Üretim (36 DVD, 219 film), Organik Tarım (1 DVD, 8 film), Hayvancılık (9 DVD, 60 film), Zirai Mücadele (1 DVD, 8 film), Tarımda İş Güvenliği (1 DVD, 15 film), Toprak ve Su Muhafazası (5 DVD, 25 film),Gıda Üretimi ve Muhafazası Teknolojileri (3 DVD, 20 film), Gıda Üretimi ve Muhafazası Teknolojileri 2 DVD, 16 film, Sosyo-Kültürel Programlar (4 DVD, 24 film).

DVD setinin 300 liradan, 1 DVD’nin ise 5 liradan satışa sunulduğu öğrenildi

AA

  Şirketlerde Prim Sistemi Değişiyor Performansa Dayalı Ödemeye DönülüyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Kavun Üreticileri Rekolteden ve Fiyatlardan Memnun

Birçok tarım ürününün üreticisi dert yanarken kavun üreticileri rekolteden ve fiyatlardan memnun. Tarlada 1.5 TL, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir