Anasayfa / Kariyer ve İş / Tanzanya Otellerinde Türklere İş İmkanı

Tanzanya Otellerinde Türklere İş İmkanı

Türkiye’nin geçen yıl Tanzanya’da ilk büyükelçiliğini açmasından sonra THY’nin de İstanbul’dan direkt olarak uçmaya başlaması bu ülkeyle ekonomik ilişkileri önemli ölçüde artırırken, Türk şirketleri için de yeni iş alanları açıldı.

Türkiye’nin Tanzanya Büyükelçisi Şander Gürbüz, nisan ayı sonunda Zanzibar Cumhurbaşkanı Ali Muhammet Shein ile Abdullah Gül’ün Türkiye’de görüşeceğini belirterek, “Burada Zanzibar için hazırladığımız turizm projesini gündeme getireceğiz” diye konuştu.Zanzibar tarafına yönelik Türk turizm şirketleriyle birlikte yeni proje hazırladıklarını ifade eden Gürbüz, şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Gül ile görüşmede yeni projeler gündeme getirilecek. Türk şirketlerine yönelik 200 dönümlük arazi 99 yıllığına turizm tahsisleri için verilecek. Buradaki tarihi müze ve havaalanının yeni terminal binalarının yeniden yapılması işleri de bulunuyor. Zanzibar’da 5 adet İtalyan oteli bulunuyor, İtalyanlar akın akın geliyorlar. Otellerimize neden daha fazla Türk tatile gelmesin.”

Saray yavrusu gibi elçilik binası
Şander Gürbüz, başkent Darüsselam’da yer sıkıntısı çeken Türkiye Büyükelçiliği’nin uzun süren pazarlıklar sonucu İran asıllı bir işadamını kendisi için yaptırdığı malikâneyi kiralamak üzere ikna ettiklerini söyledi. Gürbüz, “Gelecek ay çalışmaların bittikten sonra yeni yerimize taşınacağız. Yeni binamız hemen yanımızda bulunan Amerikalı komşularımızı şimdiden kıskandırdı” dedi
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

4 Yorumlar

  1. Tanzania yatırım yapmak istiyorsanız size yardımcı olabilirim benimde türk lokantası projem var

  2. Unlu mamüller kasap tarım paketleme tarzı birseyler yapabilirsin orda hiç yok yaklaşık 3 ay orda kaldım en büyük eksiklikleri bunlar

  3. tanzanyada ne gibi iş imkanları var büyük yatırım deyilde lokanta ve fırın yapılsa nasıl olur

  4. NEREYE BASVURU YAPMAMIZ LAZIM BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir