Anasayfa / Turizm ve Tatil / Tarihi Konaklarıyla Ünlü Safranbolu

Tarihi Konaklarıyla Ünlü Safranbolu

Tarihi konaklarıyla ünlü Safranbolu’yu, hafta sonunda yaklaşık 25 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi.

Karabük Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, açık hava müzesi diye adlandırılan Safranbolu’ya, bu hafta sonunda, Ankara, Bursa, İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Zonguldak ve Bolu illeri ile Tayvan, Japonya ve Güney Kore gibi ülkelerden yaklaşık 25 bin turist geldiğini söyledi.

Safranbolu’da bulunan genellikle üç katlı, 6-8 odalı, ihtiyaçlara uygun tasarlanmış, estetik biçimde şekillendirilmiş geleneksel Türk evi, han, hamam, cami ve köprü gibi kültürel eserlerin turistlerin ilgisini çektiğini vurgulayan Şahin, şöyle konuştu:”Hafta sonunda otel, konak ve pansiyonların doluluk oranı yüzde yüzlere ulaştı. Havaların çok sıcak olmasına rağmen turistlerin deniz yerine Safranbolu’ya gelerek zamanda yolculuk yapmayı tercih etmeleri önemli bir gelişme. İlçemizin her geçen gün artan bir turizm potansiyeli var. Bu durum herkesin yüzünü güldürmektedir. Yurt içinden ve yurt dışından özellikle hafta sonları binlerce turist ilçemize geliyor. Bizlerde onların huzuru ve rahatı için yerel yönetimler olarak her tülü imkanı sağlıyoruz.”

Şahin, ilçenin yılda 1 milyon turist hedefinin olduğunu hatırlatarak, bu rakamı kısa sürede yakalayacaklarını kaydetti.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir