Anasayfa / Turizm ve Tatil / Tatil İçin İnternetten Otel Araştırması Yapıyorsanız

Tatil İçin İnternetten Otel Araştırması Yapıyorsanızİnternetten otel araştırması yapıyorsanız, gerçeklerle yüzleşmeniz gerekir. Favori siteniz indirim yapmıyordur. En çok bilinen eski siteler ise sektörde kabul edilebilirliğini yitirmiştir. Piyasanın yeni ve genç çocuklarıyla başa çıkamayacakları kesindir neredeyse. Bu yeni sitelerin, daha akıllı arama ve karşılaştırma motorları istediğinizi bulmanıza yardımcı olacaktır.

Aşağıdaki uygulamaları denemeden önce bilmeniz gereken bir şey var. Hiçbir zaman tatilinizi tek uygulama veya siteyi kaynak alarak yapmayın. En azından 2 farklı kaynaktan faydalanın. Mesela hem sizin favori siteniz hem de bu yeni uygulamalardan birini kullanın.

BackBid (backbid.com)
Kime Uygun: Rekabet ruhuna sahip otel işletmecileri fikrini seven turistler için

Neye Yarar: Otelciler, bazen birkaç odayı son dakika satışları için saklar. Ama her zaman başarılı olamazlar. Bu odalardan birini BackBid’e giriş yaparak alabilirsiniz. Zaten burada amaç son dakika fiyatıymış gibi satmak olduğu için siz bunu kabul ederek alabiliyorsunuz.

Nasıl Çalışır: En sevdiğiniz siteden otel için rezervasyon yapın ve BackBid’de ücretsiz olarak profilinizi oluşturun. Rezervasyon onayınızı siteyemail atın ve site de bunu çevrenizdeki otellere dağıtsın. Sonra, daha ucuz fiyat teklifleri çıkarsa BackBid bunları sizle paylaşsın.


DealBase (dealbase.com)
Kime Uygun: Tatil paketi fiyatlarını bağımsız bir kaynaktan almak isteyen turistler için

Neye Yarar: Bir çok otel, vale park hizmeti ve spa gibi ek hizmetleri olan tatil paketleri arar ve bunları kendileri birleştirip büyük indirimler uygulamış gibi sunar. DealBase her tatil paketini gerçek değeriyle verir.

Nasıl Çalışır: Gideceğiniz yerdeki bir oteli seçip, tatil paketini bölmesini ve fiyatlarını göstermesini isteyin. Size tam fiyatları gösterecektir.

HotelSweep (hotelsweep.com)
Kime Uygun: Özel mülklerde kalmayı tercih eden turistler için

Neye Yarar: Bu yıl kurulan site, 50.000’den fazla otel, motel, misafirevi’ne sahiptir veritabanında. Ailelerin sahip olduğu mülkleri de gösteren site, bütçe sıkıntısı yaşayanlara en uygun seçenek olarak bunu sunuyor.
Nasıl Çalışır: “Direct hotel search” alanına destinasyonunuzu girin. Site hemen oradaki otellerin ve diğer konaklama yerlerinin listesini gösterecek. Bunları fiyat ve lokasyona göre sıralayabilirsiniz. Google sokak görünüşü de mevcut sitede. İster hemen oteli arayıp odanızı ayırtın isterseniz de karşılaştırma hizmetini kullanın.

Hipmunk (hipmunk.com)
Kime Uygun: En kalabalık yerleri seven kültür aşıkları ve gece hayatı hayranları için

  İzmir Yassıcaada Günü Birlik Tatil

Neye Yarar: Önceleri uçak bileti araştıran site, bu sene otelleri de ekledi. Kullanıcılar gece hayatı, müzeler veya alışveriş gibi ilgi alanlarını arama kriteri olarak koydukları takdirde, sayısız seçenekle karşılaşırlar.

Nasıl Çalışır: Herhangi bir sitede yapacağınız gibi otel araması yapın. Arama sonucu olarak, en yaygın sitelerden gerçek fiyatları görürsünüz. Bu fiyatları site, Orbitz, Hotels.com gibi kaynaklardan çeker. Hipmunk’un “ecstasy” özelliği ise TripAdvisor’dan alınan değerlendirmeleri gösterir.

Momondo (momondo.com)
Kime Uygun: Denizaşırı ülkelerde tatil yapmak isteyen turistler için

Neye Yarar: 2010’da Momondo sadece bilet alma sitesi olmaktan çıkıp, deniz aşırı otellerde rezervasyon yapma hizmetini başlattı. Expedia gibi sitelerde bulunmayan bazı otellerde rezervasyon yapabilirsiniz.

Nasıl Çalışır: Kayak’ta olduğu gibi, aramanızı yapıyorsunuz ve karşınıza otel ve acentelerin bir listesi çıkıyor.

Room 77 (room77.com)
Kime Uygun: Önceliği otelde bulunan imkanlar olanlar için

Neye Yarar: Bu uygulama sayesinde otelleri odalarında sundukları hizmetlere göre sıralayabilirsiniz. Tüm dünyadan 3-5 yıldızlı otellerin arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Nasıl Çalışır: Tipik otel arama motoru gibi çalışır ama çok daha ayrıntıya girer. Mesela pencereden görünen manzara nedir? Direk buradan yapacağınız rezervasyonlarla ücretsiz danışma hizmeti alırsınız kalacağınız otelde.

Room Key (roomkey.com)
Kime Uygun: Amerikan otel zincirlerinin kalitesinden vazgeçmeyen ve diğer oteller hakkında bilgi almak istemeyen turistler için

Neye Yarar: Hilton ve Marriott’un da dahil olduğu 7 otel zinciri odalarını bu yeni arama motorunda listeliyor. Expedia gibi genel değil de sadece bu 7 otel içinden arama yapabiliyorsunuz.

Nasıl Çalışır: Destinasyonunuzu ve tatil tarihinizi girdikten sonra ilgili otellerin bir listesini görürsünüz. Satın almak isterseniz otelin sayfasına ya da başka bir sayfaya yönlendirilebilirsiniz veya direk Room Key’den satın alımı yaparak, müşteri puanı kazanabilirsiniz.

YourRoomKey (yourroomkey.com)
Kime Uygun: Amerikan Business tipi otelleri arayan turistler için

Neye Yarar: Amerikan havaalanlarında ve finans bölgelerinde bulunan business otellerindeki en uygun fiyatlı otelleri bulabilirsiniz.

Nasıl Çalışır: Önemli Amerikan havaalanlarındaki büyük otel markalarında özel fiyatlar sunan bir uygulamadır. Sadece üyeler bu fiyatları görebilir. Normalden çok daha düşük fiyatlar verebilme imkanına sahip uygulama en düşük fiyat garantisi de vermektedir.

Kaynak: Turizmtrend.com
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turizm, Bursa’nın gelişen yüzü

Bursa geçen yıl 15 milyar dolar ihracat gerçekleştirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilin sanayi altyapısının yanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir