Anasayfa / Kariyer ve İş / TCDD Personel Alımı

TCDD Personel AlımıTcdd personel alımı yapmaktadır. Bünyesine inşaat ve harita mühendisi alımı yapacak olan Tcdd, 4 Mayıs 2011 tarihinde ilan yayınlamıştır. Aşağıda yer alan ilanı inceleyerek başvurularınızı yapabilirsiniz.

TCDD İŞLETMESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Son Başvuru Tarihi : 13 Mayıs 2011

Genel Şartlar ve Notlar
Asıl Şartlar
Yüksek Hızlı Tren Demiryolu yapım işlerinde en az 2 yıl tecrübeli olduğunu hizmet belgesi ile (sgk prim dökümüyle birlikte) belgelendirmek.
En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.
Çalışma Yeri: Ankara
Yukarıda belirtilen talebe başvuracak adayların dikkatine;
Talep şartlarına durumu uyan adaylar, İlanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 Gün içerisinde; herhangi bir İŞKUR İl/Şube Müdürlüğüne şahsen başvurabilecekleri gibi internet (www.iskur.gov.tr.) üzerinden de başvuru yapabileceklerdir.
ADAYLAR İŞYERİNİN, DURUMLARINA UYAN YALNIZ 1 TALEBİNE MÜRACAAT EDEBİLİRLER.
TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü emrinde Mühendis işçi olarak görev almak isteyenlerin Türkiye’de halen yapımı devam etmekte olan Yüksek Hızlı Tren Demiryolu yapım işleri ile ileride yapılacak olan yeni demiryolu etüt, proje ve yapım işleri için değişik İl ve İlçelerdeki şantiyelerde verilecek görevleri ve ihtiyaç durumuna göre çalışma yerleri zaman içerisinde değiştirilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.
Erkek Adayların Askerlikle ilişiği (Muaf, Yapmış veya Tecilli) bulunmaması gerekmektedir. Gerçeğe aykırı belge verenlerin yada beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.
Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınav öncesinde talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listelerden çıkarılarak, sıradan diğer kişiler nihai listelere eklenecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilmektedir.

Sıralama:
KPSS şartı aranmaksızın kuruma kayıt tarihi esas alınarak açık iş sayısının üç katı, önceliklilerden talep şartlarına uygun olanlardan da öncelik hakkını sağlayan belge tarihleri dikkate alınarak açık iş sayısının üç katı, Maden Kanunu kapsamında öncelikli başvuranların tamamı talebi veren kamu kuruluşuna gönderilecektir.
Yazılı veya sözlü tarihi ve yeri Kamu Kuruluşu Tarafından Adaylara Bildirilecektir.
Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

  Çalışanların İşe Geç Kalma Bahaneleri

Meslek Bilgileri
Meslek: Jeoloji Mühendisi
Deneyim: 2 Yıl
Öğretim Türü: Okuldan

Öğrenim Bilgileri
Genel Birim Adı: Mühendislik Fakültesi Deniz Bilimleri Fakültesi Tekstil Tekn.ve Tasarımı Fakültesi
Genel Bölüm Adı: Jeoloji Mühendisliği
Öğrenim Seviyesi: Lisans
Genel Bölüm Adı: Hidrojeoloji Mühendisliği
Öğrenim Seviyesi: Lisans

Çalışma Adresi Bilgisi
Yer : Yurtiçi
Diğer Bilgiler
İşveren Türü: Kamu
Toplam Açık İş Sayısı: 6
İş Sözleşme Tipi: Belirsiz Süreli (Daimi)
Çalışma Şekli: Tam Süreli
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

İşinizde ilk gününüz

Diyelim ki, yeni bir işteki ilk gününüz. Ato/ davranmalı, neler yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz? Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir