Anasayfa / Kariyer ve İş / Tekbir Giyim: Gelişime Açık Adaylar Arıyoruz

Tekbir Giyim: Gelişime Açık Adaylar ArıyoruzTesettür giyimin öncülerinden Tekbir Giyim A.Ş.’nin Perakende Koordinatörü Fatih Karaduman insan kaynakları uygulamalarını anlattı.

Sektörünüzü istihdam açısından nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sektörde en büyük payı alan firma olarak, piyasa şartlarının şu anki iyi durumu ve politik istikrar sayesinde aynı doğrultuda devam edeceğine inanıyoruz.

Şirketin organizasyonu ve insan kaynaklan profili hakkında bilgi verir misiniz?

İnsan kaynakları yönetimimiz, organizasyondaki insanları ve onlara yönelik uygulamaları içeren oldukça kapsamlı bir çalışma anlayışına sahip. Öyle ki, çalışanlarımıza içsel ve dışsal her türlü katkıyı sunmaya müsait bir yapıya sahibiz. 8ayan ve bay çalışanımızın neredeyse eşit sayıda olduğu ve artık yüzde 50’nin üzerinde eğitim oranına sahip bir İK profilimiz var.

insan kaynağı havuzunu oluştururken en çok nelere dikkat ediyorsunuz? Öncelikleriniz neler?
Bizim için sadece tecrübe yetmiyor. Adayın tecrübe kadar, gelişime açık bir altyapısı olduğunu gösteren gerekli eğitime de sahip olmasını bekliyoruz. Bunun yanı sıra, değişime açık bir düşünce yapısının ve bu yapıyı betimleyecek hedeflerinin olması da önemli bir kriterimiz.

ArGe’ye ne kadar önem veriyorsunuz?
içinde bulunduğumuz tesettür moda sektörünün yön verici pozisyonundayız. ArGe olmaksızın bu lider pozisyonu devam ettirmemiz olası değil. Ancak sektörü takip eden durumunda devam edebiliriz. Dolayısıyla ArGe Tekbir’in hem insan kaynakları hem de gerekli argümanlar için en çok finanse ettiği departmanlardan biridir.

Sektörünüzde son dönemde ortaya çıkan yeni pozisyonlar var mı?

Özellikle bulunduğunuz sektöre yön verir pozisyonda iseniz,

Sektöre girmek isteyen gençler deneyimi daha okurken edinmeli

Eğer eğitimleri devam ediyorsa; gençler mutlaka yarı zamanlı olarak bir mağazada görev almalı. Zaten, mezuniyet sonrası da tecrübe için aynı pozisyondan başlamaları gerekecek. Dolayısıyla erken yol almalarını tavsiye ederim. Şirketimizde özellikle yazın yarı zamanlı satış danışmanı olarak çalışan arkadaşlar mezun olduklarında daha iyi pozisyonları garantiliyorlar.

  İş kazalarının maliyeti 35 milyar TL

yeni departmanlar kurmak sektörünüzün size yüklediği bir yükümlülüktür Günümüzde yeni departmanlar oluşturmak yetmiyor. Bununla beraber, var olanlarla yenileri uyumlulaş-tırmanız gerekiyor ve bu uyumda çok yönlü fonksiyonları olan çalışanlara ihtiyaç duyuyorsunuz Dolayısıyla sadece bir işten anlamak yetmeyebiliyor. Zaten günümüzde insanlar, yüksek lisanslarını lisanslarından farklı bölümler tercih ederek yapıyor.

Eğitim politikalarınızdan bahseder misiniz?

Her zaman gelişimden, bilgiden ve çalışma unsurlarının önceliğinden yana olan düşünce yapımızla, personelimizin işe uygunluklarını ve uyumlarını en üst seviyede arttırmak ve yetkinliklerini devamlı geliştirmek adına çok gayret ediyoruz.

Personelimize işe başladıkları anda oryantasyon ve işbaşı eğitimleriyle yaptığımız yatırımı; kurumumuzun stratejik hedefleri, eğitim ve gereksinim analiz anketi sonuçları, performans değerlendirme sistemi sonuçlan, nihai müşteri şikayetleri gibi kriterleri göz önünde bulunarak her yıl düzenlediğimiz eğitim planları ile pekiştiriyoruz

Önümüzdeki dönem için işe alım planları var mı?

İstikrarlı bir şekilde devam eden Türkiye ekonomisinde açacağımız yeni mağazalar ile beraber; satış danışmanı, kasiyer, mağaza sorumlusu ve müdürü ve ihtiyaç duyulacak bölgelerde bölge müdürü pozisyonlarında istihdam olanağımız olacaktır.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

CEO’ların yerine yönetim kurulu başkanları geçmeye başladı

Son dönemde bazı şirketlerde ayrılan CEO’ların yerine yönetim kurulu başkanları geçmeye başladı. Son olarak Borusan …

2 Yorumlar

  1. fatih bey ben tekbir giyim çalısanlarıondan kübra sizle bişi görüşmek istiyorum nasıl ulasabılırım sze

  2. iyi günler, türkçem biraz zayıf, ben insan kaynaklar uygulamalarınızla ilgili birşey demek istemiyorum.benim derdim tesettür mağazası adı altında ürettiğiniz kıyafetler tesettürle bir ilgisi yok sadece ve sadece vücudu örtmekle alakalı.gençlerimizi yanlış bir tesettür anlayışına yönlendirmek ne kadar ağır bir hesabın altına girmek.nasıl hesap vereceksiniz buvebali kaldırabilecek misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir