Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Teknoloji Dünyasında Yeni İşlemcili Ürünler

Teknoloji Dünyasında Yeni İşlemcili ÜrünlerMicrosoft’un Windows 8 lansmanıyla birlikte yılın son ayında piyasaya art arda yeni işlemcili ürünler sunulmaya başlandı. Teknoloji dünyasında özelikle Windows 8’li dokunmatik telefonlar ve PC’ler dikkat çekiyor. Bu ürünlerin dışında derlediğimiz sekiz yeni ürün arasında aydınlatma teknolojileri, darbelere dayanıldı bellek ve mini jeneratör gibi cihazlar bulunuyor.

Darbelere dayanıklı bellek


LaCie’nin pazara sunduğu RuggedKey isimli yeni USB bellek, darbelere dayanıklı olarak özelikle geliştirilmiş. 100 metre yükseklikten düşse dahi herhangi bir bozulma ya da verilerde bir kayıp yaşanmadığı belirtiliyor. Öte yandan yalnızca düşme değil, aynı zamanda su ve sıcaklık gibi diğer bazı çevre şartlarına da dayanıklı. USB 3.0 bağlantı desteğine sahip ve bu sayede 150 MB’a kadar yüksek hızda veri transferi yapabiliyor. Fiyatı 40 dolar.

 Mini jeneratör
mini-jenerator

Eton FRX3 el tribünü küçük bir jeneratör görevi görüyor. Her türlü cihazın küçüldüğü günümüzde jeneratör de böylece minyatür hale geldi. Eton’un küçük jeneratörü bir dakika dönüşte USB bağlantılı telefonda 30 saniyelik arama gücü elde ediyor. 10 dakikalık radyo, 15 dakika ise aydınlatma için enerji sağlıyor. Adaptöründe güneş paneli ve batarya desteği de bulunuyor.
Fiyatı 60 dolar.

Soğuğa dayanıklı ceket

soguga-dayanikli-ceket

Kış aylarına girdiğimiz bugünlerde soğuğa dayanıklı giyecek çeşitlerinde de artış görülüyor. Özellikle dışarıda çalışan ya da outdoor sporlara meraklı kişiler için sıcak tutan kıyafetler oldukça önemli. Polychromelab şirketinin sunduğu hibrit ceket de böyle bir ürün arayanlara bir seçenek sunuyor.
2013 Ocak ayında piyasaya sunulacak Polychromelab ; Hybrid Jacket’in fiyatının 650 dolar olacağı belirtiliyor.

Sony’den dijital kalemli dokunmatik PC

dijital-kalemli-bilgisayar
Sony, VAIO Duo 11 modelini dokunma ve el yazısı seçenekleriyle Windows 8 ile birlikte sunuyor. Hassas, dokunmaya duyarlı, parlak Full HD OptiContras panel üzerinde yazmayı, çizmeyi, medya ve uygulamalar ile etkileşime girmeyi olanaklı hale getiriyor. Dijital kalemi, dokunmatik ekran üzerinde kullanılıyor. Sunum yaparken üzerinde notlar almayı, şekiller çizmeyi veya kilit noktaları daire içine almayı sağlıyor. Hatta akıllı metin tanıma, kolay arşivleme ve aramalar için el yazısıyla aldığınız notlar hızla metne dönüştürmenize olanak veriyor.
 
Acil aramalar için ideal telefon

  Firmalar Çocuklara Kodlama Eğitimi Veriyor

ideal-telefon

SpareOne’ın geliştirdiği uzun şarj ömrü olan cep telefonları AA pil ile 10 saatlik konuşma süresini sunabiliyor. Asıl geliştirilme amacı ise acil durumlarda kullanılması. Yapılan aramalarda telefon numarası bilgisinin yanında konum bilgisini de karşı tarafa gönderiyor. Bu sayede herhangi bir ihtiyaç anında yerinizin tespit edilmesi kolaylaşıyor. SpareOne üzerinde microSIM kart yuvası bulunuyor. SİM kart takılmamış olsa dahi telefonla acil aramalar yapılabiliyor. Fiyatı 100 dolar.

Windows 8’li telefonlar

windows8-litelefonlar

Windows’un geçen ay Windows 8 lansmanıyla birlikte cep telefonlarında yeni modeller piyasaya sunuldu. Bunlardan biri Nokia Lumia. Nokia’nın dokunmatik ekranda amiral gemisi olarak sunulan Lumia 920, Gorilla Glass 4.5 inç ekran, ClearBIack ve PureMotion HD+ teknolojilerine sahip. Lumia 920’nin 8 MP kamerası da iddialı.

Canlı sarı, kırmızı, yeşil ve gri renk seçenekleri bulunuyor. Bir diğer Windows Phone 8 İşlemcili telefon İse HTC Windows Phone 8X. Beats Audio ses sistemine sahip tek Windows Phone telefonu olan HTC’nin Windows Phone 8X, 720 x 1280 pixel, 4.3 inç ekrana ve 8 MP kameraya sahip, iki telefon da GSM şirketleriyle birlikte satışa sunuldu.

İkisi bir arada aydınlatma

aydinlatma

Aydınlatma ürünlerine olan ilginin artması farklı çeşitlerdeki ürünleri de beraberinde getiriyor. Energizer adlı ürün ikisi bir arada özellikleri içinde barındırıyor. Flaş lambası ve fener görevi gören cihaz, dört adet AA pille 30 saate kadar direkt ışık veya 100 saate kadar alan aydınlatma sağlayabiliyor. LED ve lazer özellikleri de var. 2013 baharında çıkacak ürünün fiyatı ise 28 dolar.

Gözde Yeniova / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir