Anasayfa / Şirket Haberleri / Teknosa 1.4 Milyar Ciroya Ulaştı

Teknosa 1.4 Milyar Ciroya UlaştıADANA (CİHAN)- Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 2010 yılında 1,4 milyar ciro yaptıklarını belirterek, 2011 hedeflerinin bu rakamın üzerine en az yüzde 20 eklemek olduğunu kaydetti.

Teknoloji perakendecisi Teknosa, Sabancı İşmerkezi’ndeki mağazasını yenileyerek alanını 4 bin 500 metre kareye çıkardı. Yenilenen Teknosa mağazası bu gün yapılan törenle açıldı. Açılışta konuşan Teknosa Genel Müdürü Nane, Türkiye’deki ekonomik göstergelerin her geçen gün daha iyiye gittiğini belirterek, hedeflerinin de büyüdüğünü kaydetti. Nane, 50 kişinin çalıştığı mağazada 4 bin 500 metrekare alanda 7 bin ürünün satılacağını, medya ürünleriyle birlikte bu sayının 53 bine ulaşacağını belirtti.
Türkiye’nin 68 ili ve 39 ilçesinde 230 mağaza ile hizmet verdiklerini kaydeden Nane, “Yılda 10 milyon adet malı tüketiciye sunuyoruz. Mağazalarımızı bir yılda 60 milyon kişi ziyaret ediyor.” dedi. Genel müdür, Teknosa’nın kuruluşunun 10. yılını kutladıklarını aktarırken, “2010 yılında 25 bin metrekare net yeni satış alanı bünyemize kattık. Ciromuz KDV hariç 1,4 milyar lira olacak. 2011 yılında ise 20 bin metrekare alanı daha satış alanını bünyemize katmak istiyoruz. Hedefimiz minimum yüzde 20 daha büyümek.” diye konuştu. Konusunda uzman 3 bine yakın çalışanıyla hizmet verdiklerini aktaran Mehmet Nane, bu alanda dünyanın en büyük 4 kuruluşunun Türkiye’de olmasına rağmen sektörün öncüsü ve lideri olduklarını savundu.

Türkiye’de ekonomik gelişmelerin iyiye gittiğini aktaran, bunun neticesinde de önemli yatırımlar yaptıklarını kaydeden Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 10 yılı geride bıraktıkları bu dönemde yüzde 40 pazar payı ile sektörün açık ara lideri olduklarını söyledi. Nane, Adana’da büyüterek yeniledikleri Teknosa Exxtra mağazasına ilişkin olarak da şunları söyledi: “Yenilenen mağazamızın içinde bir çocuk oyun alanı da bulunuyor. Mağazamızın toplam metre karesi 4 bin 500. Adanalı tüketicilerimiz binlerce ürün seçeneği sunan mağazalarımızda aradıkları her şeyi Teknosa güvencesi ile bulabilecekler.”

  Markalar ve Kurumsal Şirketler İçin Facebook For BusinessYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir