Anasayfa / Şirket Haberleri / Tema Grubu, tüm yönetimi tek binada topluyor

Tema Grubu, tüm yönetimi tek binada topluyorTema Grubu, tüm yönetimi tek binada topluyor

Perakendenin en önemli oyuncularından Tema Grubu’nun 1997’de Fransız LC Waikiki markasını satın alması ile başlayan başarı hikayesi genişleyerek sürüyor. Malatyalı Tema Grubu, 14 yıl önce yaptığı satın almanın ardından başarı merdivenlerini adeta koşar adım çıkmasını bildi.
Sözünü ettiğimiz bu performans şirketi, 14 yıl içinde Türkiye’de 70 ilde 360 mağazaya, yıllık cirosunu da 2 milyar dolara ulaştırdı. Yalnızca üç yıl önce başlattığı yurt dışı hamlesinin ardından Tema, LC Waikiki markasının bayrağını, 10 ülkede 30 mağazada dalgalandırıyor. Şirketin 2023 hedefi ise Avrupa’nın en büyük üç giyim perakendecileri arasına girebilmek.

Bir taraftan yoğun satış, pazarlama ve mağazalaşma hamlesi içerisinde olan Tema Grubu, diğer yandan da yönetim binasını İstanbul Giineşli’de biraraya toplayacak bir çalışma yürütüyor. Grup, Giineşli’de boyacı TÜBAŞ’a ait 6 katlı binayı uzun süreli kiralayarak, bir restorasyon çalışması başlattı. Her bir katı 10 bin metrekare olan 6 katlı TÜBAŞ binasına grubun tüm yönetim birimleri önümüzdeki ay sonuna kadar taşınacak. Tema’nın bina için yaklaşık 12 milyon dolarlık bir yatırım yaptığı ve bu bedeli kiradan düşeceği belirtiliyor.

Tema ilginç bir girişimi de TÜBAŞ binasının hemen karşısında yer alan 7 dönüm araziyi alarak yaptı. Çalık Gnıbu’ndan aldığı kaydedilen araziye inşa edilecek bina, outlet mağaza olarak hizmet verecek.

  Çocuk Giyim Markası Bücürük Tekstil İflas ErtelettiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir