Anasayfa / Şirket Haberleri / Temel Petek, 2011’de Afrika’da Büyümeyi Hedefliyor

Temel Petek, 2011’de Afrika’da Büyümeyi HedefliyorTürkiye’de modern arıcılığın kurucusu Temel Petek Arıcılık Evi Genel Müdürü Omar Baban, 2010 yılında 650 bin Euro ihracat gerçekleştirdiklerini, 2011 yılında yüzde 50 büyüme ve 1 milyon Euro’nun üzerinde ihracat rakamına ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

37 yıldır temel petek üretimi başta olmak üzere arıcılıkla ilgili her türlü araç ve gereci arıcılık sektörünün hizmetine sunduklarını ifade eden Baban, Muğla’da en yeni teknolojiyle donatılmış tesislerinde Türkiye’nin petek üretiminin yüzde 40’ıni gerçekleştirdiklerini belirtti. Baban, 2010 yılında 350 ton petek üretimi gerçekleştirdiklerini, bu üretimin yüzde 10‘unu İngiltere, Fransa, Irak, Danimarka başta olmak üzere, Afrika ve Türki Cumhuriyetlere ihraç ettiklerini söyledi.

Temel Petek Arıcılık Evi’nin, modern arıcılık teknolojileri, deneyimi ve güçlü finansal yapısıyla dünyanın birçok ülkesine temel petek ihracatı gerçekleştirdiğini ifade eden Baban, 2007 yılında yerel ortaklıkla girdikleri Tanzanya pazarındaki yatırımlarına devam edeceklerini açıkladı. Tanzanya’da yerel ortaklarıyla balmumu ve bal paketleyiciliği yaptıklarını söyleyen Baban, 2010 yılında 400 ton bal ve balmumu üretimi gerçekleştirdiklerini belirtti. Omar Baban, topladıkları balları paketleyerek Honey Care markasıyla Tanzanya iç pazarına ve yurtdışına dağıttıklarını ifade ederken, 2010 yılında Almanya, İngiltere, İspanya, İtalya, Japonya ve Amerika’ya 338 ton ihracat gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi. Honey Care ürünlerinin bölgenin en iyi ürünü seçildiğini ifade eden Omar Baban, 2011 yılında Honey Care ürünlerini ihraç ettikleri ülkelerde pazar paylarını arttırarak, büyümeyi sürdürmeyi planladıklarını söyledi.
Temel Petek Arıcılık Evi, 2011 yılında Gana, Zambia ve Kamerun’da yeni projelere imza atarak Afrika bölgesinde rakipsiz olmayı hedefliyor. Omar Baban, Temel Petek Arıcılık Evi’nin vizyonu, hedefleri, yatırımları ve güçlü finansal yapısıyla, Türkiye’de arıcılığın doğru, modern ve verimli yapılmasına çalışarak sektöre ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

  Grup Satın Alma Sitesi Grupanya

Temel Petek Hakkında:

1973 yılında kurulan Temel Petek modern arıcılığı Türkiye ‘ye getiren firmalardan biri olmuştur. Tüm Türkiye’ye yayılan pazarlama ve satış ağı dışında başta Avrupa olmak üzere, Kuzey Afrika ve Türki Cumhuriyetlere ihracat yapmaktadır. Temel Petek 1200m² fabrika alanında, son sistem makineler ve eğitimi uzman kadrosuyla Türkiye’deki temel petek üretiminde önemli bir pay sahibidir. Temel Petek arıcıların bilgi ve eğitimlerini arttırmak, yeni teknolojiler kazandırmak amacıyla veteriner fakülteleriyle ortak bilimsel çalışmalar içinde olup bu konuyla ilgili kitap ve broşür çıkartmaktadır. Firmamız sadece petek imalatı ile değil, her türlü arıcılık malzemeleri ve fenni arıcılığımızın ihtiyaç duyduğu ilaçları arıcılarımız hizmetine sunmaktadır.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir