Anasayfa / Kültür Sanat / Ten Of The Best Trompet

Ten Of The Best Trompet

Ten of The Best Trompet”; Otto Sauter’in, Viyana Devlet Operası’nın, Salzburg Mozarteum Orkestrası’nın, Royal Stockholm Operası’nın, Gothenburg Senfoni Orkestrası’nın baş trompetçileri, Avrupa ve A.B.D’nin uluslararası düzeyde tanınmış trompet sanatçıları gibi dünyanın en iyi on trompetçisini bir araya getirme fikrinden doğdu.Kuruluş ilkesi sıra dışı klasik, caz ve pop müzik eserler çalarak, seyirciyi kibar geçişlerle etkilemek olan topluluk; dünyanın farklı noktalarında verdikleri konserlerde büyük beğeni topluyor. “Ten of The Best Trompet” için çalışan uluslararası düzeyde tanınmış ve tüm grup üyelerinin özelliklerine hakim aranjörler sayesinde, on ayrı trompet sahnede tam bir orkestra olarak algılanıyor.

Dünyanın en iyi 10 trompetçi sanatçısından oluşan “Ten of The Best Trompet”; piyano, bas, davul, gitar, perküsyon ve klavye eşliğinde Beatles’tan Bach’a, Rossini’den Mozart’a uzanan renkli ve sürprizli bir repertuarı seslendirecek.

Side Belediyesi tarafından, 2001 yılından itibaren düzenlenen Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali; kültür-sanatı, tarih ve turizmle bütünleştirerek sanatı, sanatçıyı, yaz mevsiminde Side’de ve çevresinde buluşan yüz binlerce insana sunmak, Side’yi dünyaya Side Festivali aracılığıyla da tanıtmayı amaçlıyor. 2010 yılında Avrupa Festivaller Birliği üyeliğine kabul edilen Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali’nin; bu yıl 23 Temmuz-17 Eylül 2011 tarihleri arasında gerçekleşen programında, tamamı ücretsiz olarak izlenebilecek 15 etkinlik yer alıyor.

Side 11. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında gerçekleşecek “Ten of The Best Trompet” konseri; 6 Eylül 2011, Salı akşamı saat 21:30’da Apollon Tapınağı’nda ücretsiz olarak sunulacak.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir