Anasayfa / Şirket Haberleri / Tetra Pak Yeni Jenerasyon Ambalaj Çalışmalarına Devam Ediyor

Tetra Pak Yeni Jenerasyon Ambalaj Çalışmalarına Devam Ediyor

Tüm dünyada yüz milyonlarca insanın günlük gereksinimlerini karşılayan güvenli, yenilikçi ve çevreci ürünler sağlayan Tetra Pak, çevre dostu ambalajlar konusunda Ar-Ge çalışmalarına hız verdi. Dünya nüfusundaki ve ambalajlı ürün tüketimindeki artışın yanı sıra çevre konusundaki hassasiyetlerin yükselmesiyle gündeme gelen çevre dostu ambalajlar konusunda Tetra Pak Ar-Ge birimi güçlü laboratuar altyapısı ve insan gücüyle, bu trendlere uygun ürünler geliştirebilmek için yoğun çalışmalar yürütüyor.

Alanında birçok yeniliğe öncülük eden Tetra Pak, çevre dostu ambalajlama, ürün ve çözümlerinde karbon ayak izini azaltmak için gelişmiş programlar üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Yeni jenerasyon ambalajlar konusunda da sektöründe liderliği hedefleyen Tetra Pak, bu ürünlerin teknik çalışmalarını tamamladı. Tetra Pak, yeni jenerasyon ürünlerinin saha çalışmalarına ise 2012 yılında başlamayı hedefliyor.

Karbon salınımını yüzde 10 azalttıKurulduğu günden bu yana ekonomik faaliyetlerinin çevre ve doğal kaynaklar üzerindeki etkilerine hassasiyetle yaklaşan Tetra Pak, ambalajlarının tasarımlarını yaparken çevre üzerindeki toplam etkisini, üretim ve dağıtım için kaynak tüketimini en aza indirgemeyi hedefliyor. Uyguladığı politikalar doğrultusunda, İzmir Fabrikası’ndaki üretim faaliyetlerinin çevre üzerindeki etkisini en aza indirerek, geri dönüşüme de katkıda bulunan Tetra Pak, 2010 yılı sera gazı emisyonunu 2005 yılına kıyasla yüzde 10 daha az gerçekleştirdi. Tetra Pak, enerji verimliliğini artırarak ve yenilenebilir enerji kullanarak, karbon emisyonu salınımını azalttı.

Doğal kaynakların gelecek kuşaklara, daha fazla zarar görmeden aktarılabilmesi için tüm faaliyetlerinde azami özen gösteren Tetra Pak, yenilenebilir kaynaklara odaklanılması ve endüstriyel faaliyetlerin sürdürülebilirlik ilkelerini de gözetiyor. Ürettiği ambalajlar tümüyle geri dönüştürülebilir olan Tetra Pak, geri dönüşüm için geri toplama konusunda yürüttüğü çalışmaların yanı sıra ham maddesini sağladığı ormanların sürdürülebilir olmasını destekliyor. Üretimde kullanılan her ağacın yenilenmesine ve yenilenme sürecinin biyolojik çeşitliliğe zarar vermemesine dikkat ediyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir