Anasayfa / Haberler / (TİDE)’den İki Yeni Kitap

(TİDE)’den İki Yeni KitapTürkiye’de İç Denetim Üzerine Yapılan Akademik Çalışmaların Analizi

Türkiye’de iç denetim mesleğinin gelişimi için 15 yıldır projeler gerçekleştiren Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), iç denetim mesleğinin gelişimine destek verebilmek amacıyla yayın faaliyetlerini Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yayınları altında birleştirdi. TİDE, 2011 yılına iki rehber kitapla merhaba dedi.

Akademi dünyasının iç denetimle ilgili çalışma karnesi zayıf
Üniversitelerde 1985-2010 yılları arasında iç denetim üzerine yapılan tüm akademik çalışmaların yer aldığı Türkiye’de İç Denetim Üzerine Yapılan Akademik Çalışmaların Analizi isimli kitap TİDE Yayınları’nın ilk kitabı olma özelliğini de taşıyor. Kitapta 1985 ile 2010 yılları arasında Türkiye’de iç denetimle ilgili tüm üniversitelerde yapılan akademik tezlerin envanteri çıkarılıyor. Tezlerin konulara, türlere, sektörlere ve üniversitelere göre dağılımını görmek mümkün. Kitap iç denetim konusunda üniversitelerde yeterince akademik çalışma yapılmadığını, yine üniversitelerde reel sektör uygulamalarına yönelik çalışmaların yok denecek kadar az sayıda olduğunu ortaya koyuyor. İngilizce ve Türkçe olarak yayınlanan kitapta elde edilen veriler ışığında Türkiye İç Denetim Enstitüsü Akademik İlişkiler Komitesi’nin değerlendirme ve önerileri paylaşılıyor.
Kitabın adı : Türkiye’de İç Denetim Üzerine Yapılan Akademik Çalışmaların Analizi 1985-2010
Sayfa : 59
Dil :Türkçe / İngilizce
Yayıncı : Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yayınları

Türkiye’de iç denetim ile ilgili ilk akademik forum
Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yayınları’nın ikinci kitabını Akademik Forum 2010 ‘İç Denetim Mesleğinin Gelişiminde İş Dünyasının Beklentileri ve Üniversitelerimizin İhtiyaçları’ oluşturuyor. Kitap, 13 Mayıs 2010 tarihinde TİDE’nin Marmara Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV) ile birlikte Marmara Üniversitesi Haydarpaşa Yerleşkesi’nde 22 farklı üniversiteden öğretim üyesi, öğrenci ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen forumda sunulan bildirileri bir araya getiriyor.

Kitabın adı : Akademik Forum 2010
Sayfa : 280
Dil : Türkçe / İngilizce
Yayıncı : Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yayınları

  Okulların 2012 - 2013 Öğrenim ÜcretleriYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir