Şirket HaberleriTurizm ve Tatil

Titanic Hotels 10. Oteli İle Antalya’ya Dönüyor

Titanic Hotels 10. Oteli İle Antalya’ya Dönüyor

İlk otelini 2003 yılında Antalya’da hizmete sokan Titanic Hotels, kısa sürede otel sayısını 7’ye çıkardı. Ardı ardına yaptığı yatırımlarla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran otel grubu, İstanbul Bayrampaşa ve Almanya’nın Berlin kentindeki inşaatlarının tamamlanmasıyla otel sayısını 9’a çıkartacak. Grup, yakın zamanda Antalya Belek’te 10. otelin inşaatına da başlayacak.

“Hasır” ismini taşıyan restaurantlar zinciri ile Almanya’da hizmet veren Aygün Kardeşler, Titanic De Luxe Beach & Resort Hotel ile adım attıkları konaklama sektöründe hızla büyüyor. İstanbul ve Almanya’da devam eden otel inşaatlarının tamamlanması ile 9 otelli bir zincir haline gelecek olan Titanic Hotels, 10. oteli için yeniden “Antalya” dedi. Titanic Hotels, Antalya Belek’te yer alacak olan otelin inşaatına 1 ay içinde başlayacak.

Antalya’dan İstanbul’a yöneldi

Antalya’nın Kundu bölgesinde yol yok iken Titanic gibi 5 yıldızlı konsept bir otel yaratan Aygün Kardeşler, Titanic Resorts & Hotels Yönetim Kurulu Başkam Mehmet Aygün un de dile getirdiği gibi iyi bir pazarlama stratejisi ile otellerinde yüksek bir doluluk oranı yakaladı. Titanic De Luxe Beach & Resort Hotel’in başansı sonrasında Aygün Kardeşler, İstanbul’da ardı ardına oteller açmaya başladı. Titanic Hotels, Şişli, Bakırköy, Taksim, Gebze ve Kartal’daki otelleri ile de şehir otelciliğine hizmet veriyor.

Berlin’e ikinci otel

Aygün kardeşler Titanic markasını Almanya’nın Berlin kentinde açtıklan otel ile Avrupa’ya taşıdı. Otel sayısını 7’ye çıkaran Titanic Resorts & Hotels, bu sayıyı yükseltmeye devam ediyor. İstanbul Bayrampaşa’daki 5 yıldızlı 330 odaya sahip olacak olan otel 2012 yılının Şubat ayında açılacak. Titanic Hotels bunun yamnda Berlin’deki ikinci oteli için de çalışmalarına hızla devam ediyor. İnşaatı devam eden tesis Titanic Hotels’in 9. oteli olacak. Antalya’daki Titanic De Luxe Beach & Resort Hotel ile konaklama sektörüne adım atan Titanic Hotels, 10. oteli için yine Antalya’yı seçti. Titanic Hotels, ila otelinin inşaatı devam ederken Antalya Belek’te sıra dışı bir yatırım olacak 10. oteli için proje çalışmalannı bitirdi.

Yatırım yapmaya devam edecek

İki otelin inşaatı devam ederken üçüncü otelin inşaatına başlamamn firmamızın sağlam yapısının bir göstergesi olduğunu söyleyen Titanic Resorts & Hotels Genel Koordinatörü Gökhan Özbatır, üç otelin tamamlanması ile birlikte otel sayılarının 10’a yükseleceğini ifade etti. Titanic Hotels’in büyümeye devam edeceğini belirten Özbatır, “Bizim otel sayısı olarak şu kadar oda, bu kadar yatak kapasitesine ulaşacağız şeklinde bir hedefimiz yok. Sağlıklı ve doğru tercihler yaparak büyümeyi hedefliyoruz, yatınm ihtiyacı olan, uygun lokasyonlarda yatınm yapmaya her zaman hazırız” dedi.

Finansman çok önemli

Başarıdaki sim çok çalışmak olarak açıklayan Özbatır, “Ancak belli bir başarıyı yakalamak için başarıya etki eden pek çok faktörü doğru şekilde bir araya getirerek, incelemek, analiz etmek ve uygulamak çok önemlidir. Öncelikle doğru yatınm yapmak çok önemli. Başandaki diğer önemli etken doğru finansmandır. Yapılan yatırımın, kendisini finanse edebilecek şartlarda borçlanılması çok büyük önem arz etmektedir. Böyle şartlar sağlandığında diğer etkenlerde de hata yapılmamış ise ideal yatınm ortaya çıkmaktadır. Doğru yatınm ve doğru finansmanın ardından profesyonel kadro ve patron desteği geliyor. Yatırımlar, yatırımcılar tarafından yapılır ancak onlan yaşatan ve başanya büyük oranda etki eden işletmenin çalışanlandır. Konseptlere göre hazırlanan iş tarifleri sayesinde çalışan personeller ve onlan sevk, idare ve kontrol eden ara ve üst düzey yöneticilerinin kaliteleri ve inisiyatif kullanarak doğru çözümler üretmeleri işletmedeki başannın başlangıcıdır. İşletmelerin başındaki profesyoneller ile yatırımcının frekans uyumu ve fikir paylaşımı da çok önem arz ettiği gibi bu uyum sayesinde çok hızlı hareket edilerek, işi, hiç durmadan 24 saat hizmet olan biz profesyonel otel yönetici ve personellerinin işleri daha da kolaylaşmaktadır” şeklinde konuştu.

Satış ve pazarlama stratejisi

Satış ve pazarlama stratejisinin de çok önemli olduğunu belirten Özbatır şöyle konuştu; “Öncelikle piyasayı yani pazan iyi tanımak, iyi analiz etmek, önceden tahminlerde bulunarak çeşitli stratejiler ve senaryolar hazırlamak, gelişen şartlara göre öngörülen taktikleri uygulamak ve bu durumlara göre satış fiyatlan tespit etmek, satış pazarlama konusunda çok önemlidir. Stratejiler oluşturulurken her an için herhangi bir pazarda veya bir kaçında olumsuzluklar yaşanabileceği göz önüne alınmalıdır. Erken hareket edilerek bu olumsuzluktan bertaraf edebilmek mümkündür. Pazar çeşitliliğine gitmek de çok önemlidir, bir otelin, o otel Rus oteli oldu, bu otel Alman oteli şeklini alması uzun vadede satış pazarlamanın önünde en büyük engel teşkil eder duruma gelebilir.”

Otellerin dolulukları çok iyi

Titanic Hotels bünyesindeki otellerin doluluk oranlan da diğer otellere göre çok iyi durumda. Gökhan Özbatır, Titanic Hotels olarak ekonomik kriz ortamında dahi iyi bir doluluk oram tutturmayı başardıklarını söylüyor. Bu konuda rakiplerini kıskandırdıklannı ifade eden Özbatır, “Taksim’deki Titanic Oity Hotel yıllık yüzde 95’lere varan doluluk yüzdesine sahiptir. Kartal’daki Titanic Bussines Hotel’in yıllık ortalama doluluğu yüzde 85’ler seviyesindedir. Bakırköy’deki Titanic Port Hotel’imiz de yüzde 93 ortalama doluluk seviyesini yakalamıştır. Şişli’deki Titanic Gomfort Hotel ise yüzde 92 civarında bir ortalama doluluğa sahiptir. Antalya’daki Titanic Deluxe Beach and Resort Hotel’imiz ise yıllık yüzde 97 ortalama doluluğu bulunmaktadır. Almanya Berlin’deki Titanic Oomfort Hotel faaliyetinin henüz ikinci ayında % 91 doluluk ortalamasına ulaşmış olup, yeni yapılacak otellerin de doluluk tahminleri yapılmıştır. Hesaplama ve analizlerimize göre bu otellerimiz de açılır açılmaz ciddi bir doluluk yüzdesine sahip olacaktır. Otellerimizin doluluk oranlan doğru yönetimin göstergesidir. Aynı çalışma prensibi ile büyümeye devam edeceğiz. Bu sene olduğu gibi 2012 senesinde de iyi bir grafik çizeceğiz” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu