Anasayfa / Şirket Haberleri / Titanic’ markasıyla dünyaya açılacak

Titanic’ markasıyla dünyaya açılacakmehmet aygunBuzdağına çarpıp batan ünlü gemi Titanic’ten esinlenerek adını koyduğu otel markasını kısa sürede zincir haline getiren Mehmet Aygün, şehir otelinden resort otele kadar farklı konseptlerde her yıl 10 otel açmayı hedefliyor. Almanya’da aym zamanda üç oteli ve restoranları bulunan Aygün, Antalya’da da 150 milyon Euro’luk bir yatırımı tamamladı.

Almanya’da restoran işletirken 1998 yılında Türkiye’de otelcilik işine girmeye karar veren Mehmet Aygün, bugün markasını 12 şubeli bir otel zinciri haline getirdi. Otelin adını 1912 yılında batan ünlü gemi Titanic’ten esinlenerek koyan Mehmet Aygün, Almanya’daki restoran işinden elde ettiği deneyim ve finansmanı otelcilik işine girmek için kullandı ve ilk otelini Şişli’de açtı.

Ardından Antalya, Kartal gibi farklı yerlerde oteller açmaya devam eden girişimci, kısa bir süre önce açılan Titanic Deluxe Belek’le otel sayısını 12’ye çıkardı. Şirketin yeni hedefi her yıl 10 otel açmak.

GÖZÜ ANADOLU’DA

Hali hazırda İstanbul Dudullu, Kocaeli, Eskişehir ve Ordu’da otel projeleri üzerinde çalıştıklarını söyleyen Titanic Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, “İstanbul Dudullu’da 200 odalı bir şehir oteli açmayı planlıyoruz. Kocaeli’nde 240 odalı bir otel açacağız. Eskişehir’de ise prensipte anlaştığımız 175 odalı bir otel bulunuyor. Ordu’da 90 odalı bir otel yatırımı gündemde. İhtiyaç olan her yerde ve her ürün çeşidinde otel açmak istiyoruz. Hem şehir oteli, hem termal otel hem resort, hem dağ oteli açıyoruz” diyor. Şirket, özellikle Anadolu’da otel yatırımı yapmak isteyen yatırımcılara işletmeci olmayı ve franchise modelini benimsemeyi planlıyor.
DÜNYAYA YAYILACAK

Yaklaşık 40 yıldır Almanya’da yaşadıklarını ve Türk’ün pratik zekasıyla Avrupa disiplinini birleştirdiklerini söyleyen Aygün’ün hedefi, yarattığı Titanic markasını dünyaya yaymak. Türkiye’deki otelcilik deneyimini Almanya’ya taşıyan ve Berlin’de üç otel açan Aygün, Almanya’da diğer şehirler ve Hollanda’da yeni yatırımlarla Avrupa’da büyümeye devam edecek.

  Alparslan Tarım 3’üncü fabrikasını açacak

Diğer taraftan önemli bir iş kolu olarak Berlin’de ‘Hasır’ ismiyle restoranları bulunan Mehmet Aygün, otellerin altına açılacak yeni şubelerle 15 restorana ulaştıklarını söylüyor. Ha-sır’ın Türk, İtalyan ve burger olmak üzere üç farklı konsepti bulunuyor.

Avrupa’da Türk Mutfağı denildiği zaman akla hemen döner geldiğini söyleyen Mehmet Aygün, Türk mutfağını yaygınlaştırmak gerektiğini söylüyor.

Yurt dışı ve yurt içindeki faaliyetleriyle birlikte grubun cirosu 300 milyonun üzerine çıkmış durumda olarak otelciliğe odaklandığını söyleyen Mehmet Aygün, bir da enerji sektörünü araştırdıklarını vurguluyor.

BELEK’E 150 MİLYON EUR0LUK YATIRIM

Grubun son projesi 250 dönümlük arazi üzerine nehrin kenarına kurulan Titanic Deluxe Belek’in yatırım bedeli 150 milyon Euroyu geçti. Ana restoran dışında beş ayrı a la carte restoranı bulunan otelde nehrin kıyısında bulunan villalarda sabah, öğle, akşam özel hizmet alınabiliyor. 17 bin metrekarelik havuzu bulunan otelde vvellness ve spa’da çok iddialı olduklarını söyleyen Mehmet Aygün, “Yaklaşık 13 bin metrekarenin üzerinde Spa merkezimiz var. İçerisinde kışın deniz suyu ile ısıtmalı havuzu, VIP hamamı, Türk hamamı, 35 tane Uzak Doğu ve normal masaj odaları, güzellik merkezi ve 2 tane de büyük fitness merkezi yer alıyor” diyor.

AYŞEGÜL SAKARYA PEHLİVAN
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir