Anasayfa / Girişimcilik / Tokat’ta İşyeri Açmak İsteyenlere Girişimcilik Kursu Verilecek

Tokat’ta İşyeri Açmak İsteyenlere Girişimcilik Kursu Verilecek

Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı İhsan Tunç, kentte yeni işyeri açmak isteyenlere KOSGEB ile işbirliği yaparak girişimcilik kursu vereceklerini bildirdi.

Tokat Bakkallar Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı İhsan Tunç, kentte yeni işyeri açmak isteyenlere KOSGEB ile işbirliği yaparak girişimcilik kursu vereceklerini bildirdi.

Tunç, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, “Oda olarak KOSGEB işbirliği ile işyeri açmak isteyen kişilere kurs vereceğiz. KOSGEB’i Tokat’ta belki küçük esnaf ve sanatkarımız daha yeni yeni kavramaya başladı. Biz burada esnaf temsilcileri olarak başarı elde ettiğimize inanıyorum. Çünkü geçtiğimiz yıl da KOSGEB İl Müdürlüğü Tokat’ta kuruldu. Küçük esnaf ve sanatkarımız KOSGEB’i tanıdı ve öğrendi. Devletin küçük esnaf ve sanatkara, yeni işyeri açacak insanlara desteklerini gösterdi” diye konuştu.Girişimcilik kursuna 50 kişi alacaklarını ve iki sınıf açacaklarını ifade eden Tunç “Yeni işyeri kurmak isteyen esnaf adaylarına, ticaret yapmak isteyen insanlara, girişimcilik kursu adı altında 6 Haziran’da başlayacak kurs tertip ettik. Kursumuz 25’er kişilik iki sınıfta verilecek. 6 Haziran’da ilk sınıfımız eğitimine başlayacak” dedi.

Yeni işyeri açmak isteyenlerin bu kurs sonunda girişimcilik sertifikaları alacağını, maliye kayıtlarının nasıl tutulduğunu öğreneceğini anlatan Tunç, ayrıca KOSGEB’e üye olduktan sonra yeni açacakları işyerlerinde devletin birçok desteğinden faydalanacaklarını söyledi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir