Anasayfa / Emlak Haberleri / TOKİ Bursa İnegöl Akhisar Mahallesi Evleri Projesi Başvuruları

TOKİ Bursa İnegöl Akhisar Mahallesi Evleri Projesi BaşvurularıBURSA İNEGÖL AKHİSAR MAHALLESİ TOPLU KONUT UYGULAMASI SATIŞ DUYURUSU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Bursa İnegöl Akhisar Mahallesi Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 124 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır. Satışa açılmamış olan proje kapsamındaki diğer konutlar da, bloklardaki doluluk oranı dikkate alınarak etaplar halinde satışa arz edilecektir.

toki-bursa-inegol-akhisar-konutlari

Bursa İnegöl Akhisar Mahallesi Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri Türkiye Halk Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülecek ve Temerküz Şube Bursa İnegöl Şubesi olacaktır.

Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 29 Ağustos–30 Eylül 2013 tarihleri arasında ilgili bankanın bütün şubeleri tarafından kabul edilecektir.

Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlı ğının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.
Konut seçimini yapan alıcılar %10 peşinat 108 ay vade, %15 peşinat 120 ay vade ve %25 peşinat 144 ay vade alternatifleri çerçevesinde peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. (Sözleşme bedeli üzerinden %0,9 48 oranında damga vergisi, peşinat bedeli üzerinden %0,5 oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden %5 oranında BSMV satış sırasında alıcılardan bankaca tahsil edilecektir.)

Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında ol mak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, dikkate alınarak İdarece belirlenecek oranda artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2014 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

“Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.

  Yılbaşından Bu Yana Artan Demir ve Çimento Fiyatları

Konutların teslim süresi Sözleşme tarihinden itibaren 30 aydır. Konutların anahtar teslimi, İdarece belirlenecek program dahilinde gerçekleştirilecektir.

Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.

Anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından öden ecektir.

Satış işlemleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır.

Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir