Anasayfa / Emlak Haberleri / Toki cep telefonlarıyla bilgilendirme dönemini başlatıyor

Toki cep telefonlarıyla bilgilendirme dönemini başlatıyorArtık ihale, satış ve kampanyalarla ilgili haberler cepte

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ihale, satış ve kampanyalarda vatandaşlara daha hızlı bilgi aktarmak için cep telefonlarıyla bilgilendirme dönemini başlatıyor.
TOKİ, kurduğu kısa mesaj hattı ile abonelere ”kişiye özel” hizmet verecek. ”3737” numaralı hatta abone olanlar, istedikleri illerdeki projeler, ihaleler ve kura sonuçları ile ilgili bilgileri, cep telefonlarına mesaj olarak alacak. Abonelerden abonelik ücreti alınmayacak, her mesaj, bütün operatörler tarafından 50 kuruş olarak ücretlendirilecek.
TOKİ’den yapılan açıklamada, idarenin, bilgiye erişimde zaman ve mekan sınırlarını ortadan kaldırdığı, artık bilgi akışının tüm operatörler üzerinden 3737 numaralı kısa mesaj hattı ve ”TOKİ Mobil Bilgi Servisi” aracılığıyla gerçekleştirileceği belirtildi. Açıklamaya göre, konut almak ya da kampanyalardan yararlanmak isteyenler ile ihalelere katılacak yatırımcılar, TOKİ’nin hizmete soktuğu yeni sistem sayesinde cep telefonlarından SMS ile bilgi edinebilecek. Kura çekimi ile yapılan satışlar sonrası, dileyen başvuru sahipleri SMS ile sonuçları öğrenebilecek. Sisteme, cep telefonlarından mesaj göndererek veya TOKİ’nin web sayfalarından abone olunabilecek.

Cep telefonu ile 3737’ye mesaj gönderenler ile TOKİ’nin web sayfalarından kaydını yaptıracakların abone işlemleri başlatılarak, talep ettikleri konuya ilişkin bilgiler anında SMS ile ulaştırılacak. TOKİ, yeni sistem aracılığıyla konut, sosyal tesis inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihaleleri ve önemli kurumsal haberler hakkında kurum ve kuruluşları da SMS ile haberdar edecek. TOKİ’nin Türkiye genelinde yaptığı konut satışları hakkında bilgi almak isteyenler cep telefonlarından 3737 numaralı kısa mesaj servisine, ”TOKI boşluk SATIS boşluk IL PLAKA KODU”nu veya IL ADI” nı yazarak gönderecekler. Kısa mesaj sisteminde tek bir kayıtla birden fazla il hakkında bilgi alınabilecek. Bunun için il plaka kodlarının aralarında birer boşluk bırakılarak 3737 servis numarasına gönderilmesi yeterli olacak. TOKİ Mobil Bilgi Servisi hakkında detaylı bilgi almak isteyenler TOKİ’nin ”www.toki.gov.tr” internet adresi ile ”www.mobilogren.net” adresinden yararlanabilecek. Bu sistem ile isteyenler, şehirlerindeki yeni TOKİ projeleri hakkında anında bilgi sahibi olabilecek.

  Gaziantep'e Gayrimenkul Yatırımı Yapan KazanıyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir