Anasayfa / Emlak Haberleri / Toki Darende’ye 204 Konut Yapacak

Toki Darende’ye 204 Konut Yapacakİki etap TOKİ konutları 204 konut olarak bu ay içinde ihale edilecek

Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, istişarede bulunmanın yöneticiler, özellikle de siyasetçilerin yapması gereken bir uygulama olduğunu bildirdi.

İsa Özkan, seçimlerde taahhüt ettiklerini teker teker yerine getirdiklerini ifade etti.

Esnaf Kefalet Salonu’nda düzenlediği toplantıda vatandaşlara icraatlarını anlatan Özkan, Darende’yi gelecekte 100 bin nüfusun yaşayacağı bir ilçe alt yapısına göre şekillendirme gayretinde olduklarını söyledi.

Kanalizasyon çalışmasının sona erdiğini, arıtma tesisi için de ihale yapıldığını duyuran Özkan, gelecek yıl içme suyu şebekesini de yenileyerek Darende’nin üst yapısına geçip, yollar, kaldırımlar, parklar ve çevre düzenlemelerini gerçekleştireceğini belirtti.

İlçede elektriklerin yer altına alındığını anlatan İsa Özkan, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Tohma Çayı’nda ıslah çalışması yapacağını ve Darende’ye doğal gaz gelmesi gibi bir durumun ortaya çıktığını vurguladı.
Özkan, ‘Alt yapı çalışmalarımız sırasında toz, çamur oluyor, bu sıkıntıyı hepimiz yaşıyoruz. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı herkesten özür diliyoruz. Ama iyi bir gelecek için hepimizin bu sıkıntılara katlanması şart’ dedi.

İki etap TOKİ konutlarının 204 konut olarak bu ay içinde ihale edileceği bilgisini veren İsa Özkan, görev süresi içinde belediyenin araç sayısına da 10 adet araç daha kazandırdıklarını dile getirdi.

Belediyeyi 3 milyon lira borçla devraldıklarını hatırlatan Özkan, ‘Bugün elektrik dışında sadece piyasaya 50-100 bin lira civarında günlük çalışmalarımızdan dolayı borcumuz kaldı. Vatandaşlardan da 300 bin lira dolayında alacağımız var. Uzun süredir kira ve su gibi borcu bulunanların da beklenen af yasası kapsamında yapılandırılacağına inanıyoruz’ diye konuştu.

Darende’ye yapılan yüksek okulun ilçenin gelişmesinde önemli bir rol oynayacağını da bildiren Özkan, şunları aktardı:

‘Darende dışındaki hayır sever iş adamlarımız okulun yapımına büyük destek verdi. İlçemizdeki esnaflarımız da yaklaşık 100 bin lira bağışta bulundu. Çarşıda ve kahve köşelerinde hizmetlerimizi eleştirenler toplantıya gelmedikleri için sorumluluk duygusu taşımıyorlar. Doğru olmayan bilgilerle eleştiriyorlar, gelsinler, dinlesinler. Varsa kafalarındaki her soruya yanıt verelim’

  Yatırımcının Gözü İstanbuldaki Gedikpaşa Semt'indeYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Emlakçı karmaşasına teknolojik çözüm

Emlak hizmetleri Türkiye’de standardının artması gereken alanlardan biri. Teknoloji ve online çözümler L bunu hızlandırabilir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir