Emlak Haberleri

Toki’den Kayseri’ye Yeni Konut Projesi

TOKİ Tarafından Oto Galericileri İçin Konut Projesi Başlatılıyor

TOKi Başkanlığı, Talas Belediyesi ve Kayseri Oto Center işbirliğiyle hazırlanan konut projesinin tanıtımı için galericilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, burada yaptığı konuşmada, TOKi işbirliğiyle çeşitli meslek gruplarını konut sahibi yapmaya çalıştıklarını belirtti.

Daha önce Terziler Odası için 80 konut, Oto Tamircileri Odası için 49 konut ve şehit aileleri için 85 konutluk projeler yapıldığını hatırlatan Yakut, aynı kapsamda oto galeri esnafını da konut sahibi yapmak için çalışma yürüttüklerini bildirdi.

TOKi’nin Kayseri’de yaptığı konut sayısının 11 bini aştığını ifade eden Yakut, kent merkezi ve ilçelerde devam eden diğer TOKi projeleri hakkında da bilgi verdi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya da, TOKi uygulamalarının talepler doğrultusunda özele doğru kaymaya başladığını kaydetti.

Özel projeler kapsamında galeri esnafının konut sahibi olması için gayret ettiklerini dile getiren Öksüzkaya, AK Parti iktidarı döneminde büyük bir atılım içine giren TOKi’nin bugüne dek 460 bin konut yaptığını ifade etti.
Kayseri Oto Center Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Şimşek de dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek, sosyal ve ekonomik alanda birçok sorunlarını çözdüklerini belirtti.

TOKi Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca da uygulanması planlanan konut projesi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Talepler doğrultusunda 2+1 veya 3+1 tek katlı evler yapılmasının planlandığını anlatan Karaca, öncelikle talep sahiplerinden 6’şar bin lira katılım ücreti alınacağını, böylece kesin talep sayısı belirlendikten sonra ihale düzenleneceğini bildirdi.

ihalenin ardından talep sahiplerinden konut bedelinin yüzde 12’sinin peşinat alınacağını anlatan Karaca, 100-120 bin liraya mal olması hedeflenen konutların 180 aya kadar uzatılabilecek taksit ödemelerinin ise konutların tesliminden sonra başlayacağını söyledi.

Toplantıya AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ve AK Parti il Başkanı Ömer Dengiz de katıldı.Bir Yorum

  1. TAMAM GÜZEL PROJEDE BEN MEMURUM İL DIŞINDAYIM NASIL YARARLANA BİLİRİM.BANA BİR BİLGİ VERE BİLİRMİSİNİZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu