Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Toshiba’nın WL768 Televizyon Modeli

Toshiba’nın WL768 Televizyon Modeli

Toshiba WL768

Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri – Toshiba’nın 3D özellikli WL768 TV modeli, saygın 2011 iF Ürün Tasarımı Ödülü’ne layık görüldü.

25 tasarım uzmanından oluşan uluslar arası jüri tasarım alanında üstün başarılar kazanan 2.756 ürünü değerlendirdi. 3D-TV WL768, cam ve metalin uyumlu birleşimi ve ‘floating’ neck tasarımı gibi detayları ile tasarım uzmanlarının beğenisini cezbetti.

Jacob Jensen Design ile tasarım işbirliği
Toshiba Avrupa Görsel ürünler Pazarlama Başkanı Sascha Lange yaptığı açıklamada;
“Tüm markaların sahip olmak istediği iF Tasarım Ödülü, WL768 modeli ile üstün teknolojiyi ve çarpıcı tasarımı bir araya getirmeyi hedefleyen televizyonlarımızın yenilikçi tasarımlarının göstergesi.Sascha Lange sözlerine şunları ekledi:
“Televizyon tasarımında yeni yaklaşımlar geliştirmek için Jacob Jensen Design ile yaptığımız işbirliği, tasarım harikası WL768 ile başlayarak, Toshiba LCD TV modellerinde yeni bir çağın başlangıcı oldu.”  WL768’in tasarımı Toshiba tasarımcıları ile ünlü Danimarkalı tasarım stüdyosu JACOB JENSEN Design tasarımcıları arasında yapılan işbirliği sonucu geliştirildi.

Üstün tasarımda üstün teknoloji
Tasarımcılar cam ve metal gibi yüksek kaliteli malzemeler kullanarak, tasarım ve işlevselliğin mükemmel uyumunu yansıtan modern, şık, süper ince (yalnızca 2,89cm kalınlığında) bir tasarım yarattılar.

Gövde ve kaide arasında bulunan yenilikçi boyun tasarımı, izleyenlerde sanki televizyon su üzerinde yüzüyormuş izlenimi veriyor ve hayret verici bir etki yaratıyor. Daha da ötesi yan yüzeye entegre edilmiş tuşlar yerine WL768 serisi modeller çerçevesiz ön yüzeye kusursuzca entegre edilmiş dokunmatik panel ile kontrol ediliyor.

Toshiba’nın 3D TV’leri Türkiye’de 102cm (40”), 117cm (46”) ve 139cm (55”) ekran boyutlarıyla satışa sunuldu.

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş. Hakkında:

Toshiba, yüksek teknolojinin öncüğünü yapmada bir dünya lideri ve yenilikçidir. Bilgisayar ve iletişim sistemlerini kapsayan gelişmiş elektronik ve elektrik ürünlerinin, dijital tüketici ürünlerinin, elektronik aletlerin ve parçalarının, nükleer enerji dahil güç sistemlerinin, endüstriyel ve sosyal altyapı sistemleri ile ev aletlerinin geniş yelpazede üreticisi ve pazarlayıcısıdır. Toshiba, 1875 yılında kurulmuştur ve günümüzde dünya genelinde 199,000 çalışanı ve 6.6 trilyon Japon Yen’ini (73 milyar USD) aşan yıllık satışı ile 740’den fazla şirketin bulunduğu global bir ağ dahilinde faaliyet göstermektedir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir