Anasayfa / Kariyer ve İş / Tosyalı Holding 2011’de 1000 kişiyi işe alacak

Tosyalı Holding 2011’de 1000 kişiyi işe alacakTosyalı Holding 5 yılda 3.5 milyar dolar yeni yatırım yapacak. Çelik sektöründe faaliyet gösteren Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “Bugün 3 bin çalışanımız var” dedi.

Türkiye dünyada yıldızlaşırken, Türk şirketleri de yeni yatırımlarla büyümeye katkıda bulunuyor. Mamul ve yarı mamul çelik üretiminde Türkiye’nin önemli gruplarından olan Tosyalı Holding de önümüzdeki 5 yıla ilişkin büyüme planlarını açıkladı. Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Osmaniye Yassı Çelik Üretim Tesislerine yapacakları 500 milyon dolarlık ek yatırımla, 1000 kişiye ilave istihdam sağlayıp, yıllık çelik boru üretim kapasitelerini 2 milyon tona yükselteceklerini söyledi. Tosyalı, 2010 yılının, büyük hedefleri olup, bu hedefleri aştıkları bir yıl olduğunu ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi: “2011 için önemli yatırım kararlarımız var. Üretimimizi, ihracatımızı, ciromuzu, istihdamımızı artıracağız. Geçen yıl üretimimizin yüzde 30’unu ihraç edip 200 milyon dolar döviz girişi sağladık.”
HEDEFLERİN ÜZERİNE ÇIKTIK
Tosyalı, resmi açılışını 6 Şubat 2010’da yaptıkları Osmaniye Yassı Çelik Üretim Tesislerinde ilk yıl 1 milyon, ikinci yıl 1.5 milyon, üçüncü yılda ise 2 milyon ton üretim hedefleri olduğunu belirterek, “Holding olarak 2010 yılında toplam 2 milyon 500 bin ton üretim gerçekleştirip, önceki yıla göre yüzde 85 üretim artışı sağladık. 2011 hedeflerimizi yukarı doğru revize ettik. 1 milyon 650 bin ton üretim yapacağız” dedi. Hatay’daki Erzin Limanı inşaatının bu yıl başlayacağını, Kuzey Afrika’da da yatırım yapacaklarını anlatan Fuat Tosyalı, şu bilgileri verdi: “Kuzey Afrika’da 500 milyon dolar yatırımla 1 milyon ton inşaat demiri üretecek tesis kuruyoruz. Bunlarla beraber 2015 itibarıyla yıllık 5 milyon ton sıvı çelik üretir durumda olacağız. 2 milyon ton Osmaniye’de, 2 milyon ton yapısal çelik tarafında, 1 milyon ton da yurt dışında olmak üzere 5 milyon ton sıvı çelik üreten bir grup olmayı hedefliyoruz.” Tosyalı’nın 9’u İskenderun bölgesinde, 2’si Osmaniye’de, biri İzmir ve biri de Dilovası’nda olmak üzere 13 yerde bulunan tesislerinde 3 bin kişi çalışıyor.Türkiyegazetesi

  Engelliler İçin E-Ticaret Alanında İş FırsatıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

2019’da Ücretlere Yapılacak Zam Oranları ve Yeni İK Politikaları

Ekonomik dalgalanmalar kurumsal şirketlerin insan kaynakları politikalarında yeni düzenlemeler yapmasına yol açtı. 2019’da ücretlere yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir