Anasayfa / Turizm ve Tatil / Troy Aqua & Dolphinarium Su Parkı

Troy Aqua & Dolphinarium Su ParkıAntalya turizmine farklılık katıyor

Troy Aqua & Dolphinarium, Türkiye’nin en çok ziyaretçisi bulunan su parkı konumunda. TEM Turizm’in işletmesini yaptığı su parkı her sene 450 bin turiste hizmet veriyor. Troy konsepti ile Türkiye’deki su parkları içinde farklı bir konumda yer alan Troy Aqua&Dolphinarium Antalya turizmine önemli bir hizmet sunuyor.

Türkiye’nin en fazla ziyareti ağırlayan su parkı konumundaki Troy Aqua & Dolphinarium, sunduğu hizmetle Antalya turizmine büyük bir katkı sağlıyor. Antalya’nın en önemli turizm merkezlerinden Belek’te yer alan Troy Aqua & Dolphinarium, her sene yaklaşık 450 bin turist ağırlıyor. Antalya’nın Alanya, Kemer, Side ve Kundu gibi turizm merkezlerinden de ziyaretçi ağırlayan su parkı en fazla Rus turistlerin tercihi durumunda. Ruslar, parkı ziyaret edenlerin yüzde 55’ini oluşturuyor. Ruslar’ın ardından Almanlar, Ingilizler, Iranlılar ve UkraynalIlar geliyor. Troy Aqua & Dolphinanum’u ise 2006 yılından bu yana Murat Süğlüriun başında bulunduğu TEM Turizm işletiyor. Murat Süğlün ile su parla büyük bir çıkış yakaladı. Troy Aqua & Dolphinarium, kurulduğu zaman sadece Rixos Premium Hotel’in misafirlerine hizmet veriyordu. Süğlün un işletmesini aldığı Troy, eklenen slaytlar, kurulan restaurant ve yunus gösteri merkezi ile daha çekici hale getirildi. Troy, yapılan değişikliklerle sadece Rixos Premium‘a değil bölgeye hitap eden bir su parkı konumuna geldi. Antalya’nın tüm turizm merkezlerinden misafirler ağırlamaya başlayan Troy, konsepti ile bölgenin en çok dikkat çeken su parkı konumuna geldi. Murat Süğlün yönetimindeki su parkı, yüksek sezon olarak tabir edilen Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında günde ortalama 3000 turisti ağırlıyor. 1 Nisan-15 Ekim tarihleri arasmda hizmet veren su parla ile 12 ay boyunca açık kalan yunus gösteri merkezi yılsonuna kadar yaklaşık 450 bin turiste eğlence sunuyor.

Master Blaster Türkiye’de tek

Murat Süğlün, parkın en büyük özelliğinin Troy teması olduğunu söyledi. Parkın her yerinde Troy konsepti bulunduğunu ifade eden Süğlün, “Dünyanın en büyük Troy atı heykeli parkımızda bulunuyor. 24 metrelik heykelin içinden kaydıraklar geçiyor. Ayrıca parkta yer alan sörf havuzu ve master blaster (tersten basınçlı) da Türkiye’de tek. Yunus gösteri merkezi de büyük ilgi görüyor. Merkezimizde bulunan 4 yunus, 2 beyaz balina ve 1 adet de mors misafirlerimize günde iki kere olmak üzere ilginç gösteriler yapıyor” diyor.

HACCP belgesi olan tek su parla
Su parkı işletmeciğinin kolay olmadığım söyleyen Süğlün, “Yaptığımız işte en büyük sıkıntı sezonluk iş yaptığımız için kaynaklanıyor. Bu nedenle personel sıkıntısı yaşıyoruz. Özellikle cankurtaran konusunda sıkıntı var. Cankurtaranların sertifikalı olması gerekiyor. Aynca su parkları için güvenlik ve hijyen de çok önemlidir. Biz de bu konuda en üst seviyede hassasiyet gösteriyoruz. Türkiye’de HACCP belgesi olan tek su parkı biziz. ISO ile ilgili çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

Yeni yatırım yine Rixos’la

  Bağ Otelleri ve Gastronomi Turizmine Yatırım Yapın

TEM Turizm, Rixos grubunun Belek’te yapacağı temalı park projesinde de yer alacak. Rixos’un yapacağı temalı parkın Avrupa’nın en büyük temalı parkı olacağım ifade eden Murat Süğlün, şöyle konuştu; “Biz de Rixos grubu ile bu proje içerisinde olmaktan gurur duyuyoruz. Bu su parkında köpekbalıklarının bulunduğu havuzlara kafesler içinde dalınacak. Akvaryumun altına kurulacak restaurant misafirlerine farklı bir hizmet sunacak. Bu park 12 ay boyunca hizmet verecek. Buradaki su parkı ve yunus gösteri merkezini yılda ortalama 1.5 milyon ziyaretçi geleceğini düşünüyoruz. İstihdama da büyük katkı sağlayacağım düşündüğümüz su parkı ve yunus gösteri merkezinde 900 personel çalışacak.”

Az bulunan konsept su parkları

Murat Süğlün, mevcut su parklarının artık Antalya’ya yeterli gelmediğini söyledi. Var olan su parklarının bir hayli eskidiğini belirten Süğlün, “Antalya’da su parklanna çok büyük bir talep var. Yeni bir proje olduğu takdirde ilgi görecektir. Bir de Türkiye’de olmayan ya da az bulunan konseptler yaratırlarsa iyi bir ilgi görecektir. Su parklanmn Antalya turizmine büyük bir katkısı var.

Bu bizim ve Antalya’nın en büyük tanıtımıdır. Oteller için su parklan çok önemli. Çünkü misafir otelden çıkarsa costlar da çok düşüyor. Bu tür parklar acenteler için de büyük bir kazanç. Su parklanmn Antalya’da çoğalmasından yanayım” diye konuştu.

Troy Aqua’nın tarihi etkileyiciliği

Troy Aqua&Dolphinarium, alışılmış oyun parklarının çok dışındaki konsepti ile misafirlerini tarihin etkileyiciliğiyle eğlencenin dünyasına çekiyor. Misafirler kayıp şehirler, efsaneler, gizemli mağaralar, kulelerle mitolojinin en büyük maceralarım yaşarken, benzersiz kaydıraklar, havuzlar, nehirler sayesinde suyun en coşkulu dünyasıyla tanışıyor. Troy Aqua&Dolphinarium, 25.000 m2 alana sahip Truva conseptini yansıtan, alışılmış su oyun parklanna benzemeyen; Kızılcam ve fıstık ormanlan içerisinde Belek bölgesinin tüm doğal güzelliklerini banndıran büyüleyici atmosferi ile sürprizlerle dolu bir su oyun parkı. Troy Aqua’ya girerken, önce Truva’nın kuleleri ve ana kapısıyla karşılaşırsınız. Sonra tüm ihtişamı ile bir uygarlık konuklarını selamlar. 10 metre genişliğindeki şelalenin, meşalelerle aydınlatılan geniş platformuna yanaşıldığı zaman geniş kulenin kıvrımlı merdivenlerinden yukarıya çıkıldığı zaman benzersiz eğlence başlar. Burada, Priams Kulesinin kubbeli resepsiyonunda karşılanır, kolonların arasmdan soyunma odalarına geçtikten sonra parkın 20 metre üzerindeki kule toplarından, Hera ve Zeus ismindeki 100 metrelik 2 adet kaydırakla eğlence başlıyor.

Troy Dolphin’de inanılmaz showlar

Yerli ve yabancı turistler burada birçok duyguyu ilk kez yaşıyor. Birbirinden sevimli yunuslar, beyaz balinalar ve mors ile büyük bir eğlence yaşayacak olan konuklar, bu inanılmaz showun bitmesini hiç istemiyor. Troy Dolphin, doğa harikası yunuslarla yüzme şansım sunuyor.

2 yunus, 2 beyaz balina ve 1 mors yaz sezonunda Troy Dolphinarium’da her gün saat 11:00 ve 14:30 saatlerinde, kış döneminde ise Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 14:30’da showlannı gerçekleştiriyor. Eğlencenin yanı sıra Troy Dolphin, bu sevimli ve çok özel yunuslarla terapi programlan da sunuyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir