Anasayfa / Kariyer ve İş / TSPAKB’de Görev Değişikliği

TSPAKB’de Görev Değişikliği

Nevzat Öztangut

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği’nin (TSPAKB) 11. Olağan Genel Kurul toplantısı 23 Mayıs 2011 Pazartesi günü İstanbul’da yapılacak. Genel Kurul toplantısında, TSPAKB’de iki yıl süreyle görev yapacak yeni Başkan ile yönetim ve denetim kurulu üyelikleri için seçimler yapılacak.Statüsü gereğince TSPAKB’de başkan ile yönetim ve denetim kurulu üyeleri iki yıllığına seçiliyor ve üst üste en fazla iki dönem görev yapabiliyorlar. Bu doğrultuda, 10 Mayıs 2007 tarihinden bu yana dört yıldır görev yapan TSPAKB Başkanı Sn. Nevzat ÖZTANGUT ile diğer yönetim ve denetim kurulu üyeleri Statü gereğince yeniden aday olamayacaklar ve görevlerini yeni seçilecek yönetim ve denetleme kuruluna devredecekler.

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği Hakkında:

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB), 104 aracı kurum ve 41 bankanın üye olduğu özdüzenleyici bir meslek kuruluşudur. 11 Şubat 2001 tarihinde kurulan Birlik, meslek kurallarını oluşturmakta ve sektörü denetlemektedir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir