Anasayfa / Şirket Haberleri / Tümka Kablo 5 kıtada 92 Ülkeye İhracat Gerçekleştiriyor

Tümka Kablo 5 kıtada 92 Ülkeye İhracat GerçekleştiriyorKARŞINIZDAKİNİ DEĞERLİ HİSSETTİRİN
Tümka Kablo Yönetim Kurulu Üyesi KaanKasapoğlu

1990’da kurulan Tümka Kablo, alçak gerilim enerji kabloları üretiminde pazarın en önemli isimlerinden birisi. 1995 yılından itibaren gözünü yurt dışı pazarlara çeviren şirket, 5 kıtada 92 ülkeye 100 milyon doların üzerinde ihracat gerçekleştiriyor.

Şirket ortaklarından Kaan Kasapoğlu, Afrika kıtasının en önemli pazarlardan biri olduklarını ve toplamda 30 milyon dolarlık bölgeye ihracat gerçekleştirdiklerini söylüyor.
Tümka’nın Afrika’da öncelikli pazarlarından biri de Sierra Leone. Kasapoğlu, bu pazarda en çok dikkat edilmesi gereken konunun doğru kişiye ulaşmak olduğunu söylüyor. Kasapoğlu’na göre aksi durumda, hem pazar dışında kalmak, hem de verilen emek ve zamanın boş yere harcanması söz konusu.

Kasapoğlu, eski bir İngiliz sömürgesi olması nedeni ile diğer tüm aynı duaımdaki ülkeler gibi Sierra Leone’nin de İngiliz standartlarını takip eden ve buna uygun malzeme tedarik eden bir pazar olduğunu belirtiyor. Dış dünyaya henüz çok da açık olmayan yapısı ve sömürge altında uzun yıllar yaşaması nedeniyle en önemli başarı anahta-nnı ise çalışılacak insanlarda güven yaratmak olduğunu da belirtirken “Sabırlı olmak gerçekten önemli. Çalıştığınız müşterinize saygı duyduğunuzu ve değer verdiğinizi göstermeniz gerekiyor. Uzun yıllar boyunca ezilmiş bir toplum için onlara değerli olduklannı hissettirmek sizi bir adım sonraya götürecektir” yorumunda bulunuyor.

BAŞARI İÇİN NE ÖNERİYOR?

■    Aceleci olmayın. Afrika pazarında sabırlı olmak çok önemli.

■    Adımlarınızı kalıcı olmak için atın.

■    Mutlaka markanıza yatırım yapın.

■    iş yaptığınız ortağınıza değerli olduğunu hissettirin.

■    Bölgesel fuarlara mutlaka katılın.

  Süt verimini arttırmak için ineklere yatak üretildiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir