Sağlık Haberleri

Tüp Bebek Gerçeği

Tüp bebek tedavisi, uzun süre çocuk sahibi olmak isteyip ama olamayan çiftlerin umudu olmuş ve halen başarılı sonuçlar sayesinde umut olmaya devam etmektedir.Tüp bebek tedavisi sayesinde bir çok aile anne baba olmuş ve olmaya devam etmektedir.Kısırlık tanısı konan çiftler,tüp bebek yöntemini son çare olarak görmekte ve öncesinde bir çok tedavi denemektedir.Ancak hiçbir tedavi ,tüp bebek tedavisi kadar başarılı sonuçlar vermez ve bazen bütün çabalarınız ve kıymetli zamanınız çöpe gider.

Tüp bebek tedavisine en çok iş yaşamından ve çeşitli sebeplerden dolayı ileri yaşlara kadar anne baba olmamış çiftler ihtiyaç duymaktadır.Her canlının olduğu gibi insanlarında en temel ihtiyaçlarından biri olan üremek, kimi zaman hayat şartlarından kimi zaman da genetik bir rahatsızlıktan veya geçirilmiş bir hastalık yüzünden gerçekleşmeyebilir. Gebeliğin oluşması için belli şartlar vardır ve bunlar gerçekleşmemişse hemen bir doktora görünmeli ve tüp bebek yöntemini tedavi seçeneklerinin her zaman başına koymanız önerilmektedir.
Tüp bebek ailesi,tüp bebek yöntemi hakkında kısırlık tedavisi gören veya görecek olan çiftlere bilgiler vermek üzere kurulmuş sitedir.Tüp bebek ailesinde kısırlık ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilir ve bir çok alternatif tedavi yöntemi hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz.Tüp bebek nedir ,nasıl yapılır,maliyeti nedir nelere dikkat edilmelidir gibi bir çok merak edilen sorunun cevabına ulaşabilir,ayrıntılı bilgi için Celalettin Örnek ile iletişime geçebilirsiniz.

Çocuğunuz olmuyorsa yalnız olmadığınızı bilmeniz önemlidir.Kısırlık günümüzde her 7 kişiden birinde görülmekte ve büyük oranda tedavi edilebilmektedir.Tüp bebek ailesinde daha önce kısırlık veya tüp bebek tedavisi gören çiftlerin hikayelerini okuyarak tedavinin nasıl geliştiğini,neler yapılması gerektiğini ve tedavi sürecini birebir yaşayanlardan dinleyebilirsiniz. Sizinde benzer bir deneyiminiz varsa gönderebilir ve diğer insanlar ile paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu