Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik ve Franchise / Tür-mak Franchise İle Büyüyecek

Tür-mak Franchise İle BüyüyecekTür-mak franchise ile büyüyecek

Yapı sektörünün önemli firmalarından Tür-mak, 2010 yılında 20 milyon TL olan cirosunu kısa vadede 50 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyor. Tür-mak Genel Müdürü Ali Türkyılmaz, “Şirketimiz turizm yatırımı için de kolları sıvadı. Ayrıca Türkiye’de yapı market sektöründe francahise ile büyüyeceğiz” diyor.

Türkiye’nin pek çok ilinde bayisi bulunan ve 3 kıtaya ulaşan bir dünya markası olan Tür-mak, ABD’de bin metrekarelik alanda kurulu ofisinde Türkiye’den ihraç edilen doğal taş ve seramik ürünlerin toptan satışını yapıyor. Dünyaca ünlü markaların ürünlerinin satışını gerçekleştirerek Avrupa’nın tasarım çizgisini Türkiye’ye taşıyan şirket, büyüme hedefi içerisine turizmi de aldı. Granit Store markası ile alanında ilk ve tek TSE belgesini alan şirket olduklarını söyleyen Tür-mak Genel Müdürü Ali Türkyılmaz, “Tür-mak, Türkiye’nin en büyük granit-seramik ithalatçılarından biri olarak faaliyet gösteriyor. Sektörde Mystic Col-lection cam mozaik, doğal taş ve Türser-seramik fayans markalarıyla da başarılı bir ivme yakalayan Tür-mak’ın 2011 hedefinde, Türkiye’de konsept mağazalar açmak, başka ülkelere Tür-mak kalitesini götürmek, 2010 yılında 20 milyon TL olan cirosunu en kısa vadede 50 milyon TL’ye çıkarmak var” diyor. Tür-mak, yapı sektöründeki yurtiçi ve yurtdışı başarılarının yanında yeni bir sektöre daha adını yazdırma yolunda hızla ilerliyor.

YAPI SEKTÖRÜNDEN TURİZME

Dünya markası olma hayalini gerçekleştiren nadir Anadolu firmalarından biri olan Tür-mak Yapı Çenter’dan yeni bir yatırım da turizm sektörüne geldi. Akdeniz’in en bakir, aynı zamanda en temiz sahiline sahip ilçesi Anamur’da kişiye özel hizmet sunacak olan bir otel için kolları sıvayan Tür-mak, ağustos ayı içinde açılışını yaptığı İkonyum Oteli’yle kalabalıktan bunalanlara sessiz, sakin, nezih ortamı ve farklı konseptiyle unutulmaz bir tatil yaşatmayı vaat ediyor. Türkyılmaz, ikonyum adıyla hizmet vermeye başlayan ve tüm yıl açık olan otelin Türk aile yapısına uygun tatil sunacağını belirterek, ‘insanları, kültürel yapısını koruyan ender yerleşim yerlerinden biri olan Anamur’da kitlesel tatilden uzak, ailece huzurlu bir tatil bekliyor” diyor. Türkyılmaz, 3 bin 526 metrekare alan üzerine kurulu, kadın ve erkeklere ayrı havuzlarıyla Anamur’a bambaşka bir hava katan İkonyum Otel’in denize sıfır ve tamamı deniz manzaralı 40 dairesinde misafirlerin rahatı ve konforu için hiçbir ayrıntının ihmal edilmediğini belirtiyor.
Sağlık merkezi, mescit, internet cafe, market, fitness salonu, toplantı salonu, vitamin bar, restoranı ile misafirlerine unutulmaz bir tatil sunacak olan İkonyum Otel’de ayrıca oyun parkı, animasyon sahnesi, basketbol sahası, plaj futbolu, voleybol sahası, masa tenisi, langırt, bilardo masası da bulunuyor.

  AVM'de Şubeler Açan Yerli Güç Gobîtte Hızla Büyüyor

TÜR-MAK FRANCHİSE İLE BÜYÜYECEK

Türkiye’de yapı marketçiliği konusunda önemli adımlar atıldığını, pazarda kaliteli markaların yer aldığını aktaran Türkyılmaz, 2012 yılı hedefleri içerisine yapı marketleri açarak büyümeyi de eklediklerini vurguluyor. Türkyılmaz, “İnşaat sektöründeki gelişmelerin yanında perakende tüketicilerin de ilgi odağı olan yapı market konseptine sıcak bakıyoruz. Var olan bayi ağımız ile Türkiye’de kısa sürede 20’ye yakın mağazayı hayata geçirebileceğimizi düşünüyoruz” diyor.

“TÜRMAK’I MARKA YAPACAĞIZ”

Ali Türkyılmaz

2001 yılında Amerika’da açtıkları ofisle şube ağını uluslararası boyuta taşıdıklarını söyleyen Ali Türkyılmaz, “2010 yılından itibaren başlattığımız yapı sektörü franchsing zinciri uygulamasıyla Türkiye’de hatta dünyada yapı sektörü olarak bir ilki başlattık. 1976 yılından bu yana yapı malzemelerinin temini amacıyla kurulan ve müşteri memnuniyetini çalışmalarının odağına almış bir aile şirketiyiz. Konya’da o yıllarda küçük bir dükkânda başladığımız ticaret hayatımıza bugün 5 kıtaya ihracat yapan bir şirket olarak devam ediyoruz” dedi. Yapı sektöründe 35 yılı geride bırakan şirketin olarak sektörel fuar ve organizasyonlara katılmakla kalmadığının hem yerel hem de uluslararası fuarlara katılarak markalaşma yolunda önemli adımlar attığını sözlerine ekleyen Türkyılmaz, “Konya. OSB’deki mağazamızda yerli ve yabancı markalarımızın yanı sıra kendi markalarımızı da üretiyoruz. 2001 yılında Amerika’da açmış olduğumuz ofisimizle şube ağımızı uluslararası boyuta taşıdık. Gelişen ulusal şube ağımız ve franchsing uygulamalarımızla şirketimizi marka haline getirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Özellikle 2010 yılından itibaren başlattığımız yapı sektörü franchsing zinciri uygulamasıyla Türkiye’de hatta dünyada yapı sektörü olarak bir ilki başlattık diyebilirim” şeklinde konuştu. Geniş portföyünü zengin marka çeşitliliği ve hizmetle birleştirerek daha sistematik bir yol takip edeceklerini ifade eden Türkyılmaz, inşaat sektöründe kaba malzeme hariç yapı için gerekli olan bütün ürünleri temin ettiklerini, seramik, porselen seramik, vitrifiye, batarya, banyo, banyo dolapları, duş sistemleri, mutfak ankastre, kristal cam mozaik, duvar kâğıdı, parke, laminant parke şömine, kapı ahşap kapı, doğal taş, mermer gibi birçok farklı marka ve ürün seçeneklerimiz bulunduğunu söyledi. Türkyılmaz şirketin ürünlerinin dünyada aranan markalar haline getirdiklerini dile getirdi.

Ürün portföyünün farklı tasarım doku ve yüzey seçenekleriyle herkese hitap ettiğini aktaran Türkyılmaz, “Müşteri tercihlerini sektör tecrübemizle ve mimari ekip desteğimizle şekillendiriyoruz. Ürünlerimiz hem iç pazarda hem de ihracat yaptığımız ülkelerde hemen her kesime hitap ediyor. Artık yapı malzemeleri tüketimi şirketlerden bireysel tüketicilere yani perakendeye doğru bir eğilim sergiliyor. Biz de bu ekonomik değişime uygun ürünlere yöneliyoruz. Fakat asıl işimizden de taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz. Markamız kısa sürede bilinen ve aranan yapı marketleri arasındaki yerini alacak” dedi.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir