Anasayfa / Emlak Haberleri / Turizm Devi Starwood Otel Yatırımcıları Arıyor

Turizm Devi Starwood Otel Yatırımcıları Arıyor

Turizm Devi Starwood Otel Yatırımcıları Arıyor

Türkiye pazarında Sheraton, W,Le Meridien gibi lüks markaları ile yer alan Starwood Grubu, Westin, St. Regis, The Luxury Collection gibi Türkiye’de olan ve olmayan yeni markaları için otel yeri arıyor. Bünyesindeki dokuz markanın tamamının Türkiye’de olmasını planlayan grup, Türkiye’nin potansiyel taşıyan tüm illerinde otel yatırımcıları arıyor.

Türkiye son yıllarda ekonomik anlamda sağladığı istikrarlı büyümeyi turizm alanına da taşıdı. Bundan yaklaşık 20 yıl önce Türkiye pazarında Sheraton markasıyla var olan, yaşanan işletme sorunları nedeniyle Türkiye pazarından çıkan Stanwood Grubu, geçtiğimiz yıllarda pazara yeniden bir giriş yapmıştı. Türkiye pazarında yaşanan tatsızlıkları unutup yeni bir başlangıç yapan Stanwood, Sheraton’dan Westin’e, Le Meridien’den The Luxury Collection’a kadar bünyesindeki 9 markayla farklı müşterilere hitap ediyor.

Son olarak Le Meridien markası ile İstanbul’da otel açmaya hazırlanan grup, Türkiye genelinde yatırımcı avına çıktı. Tüm markaları ile Türkiye’de olmayı planlayan ve İstanbul dışında potansiyel taşıyan illerde de otel işletme planları yapan grup, otel yatırımcılarıyla görüşüyor.

Le Meridien Genel Müdürü Michael Schluter, Stanvood Grubu’nun Türkiye pazarında ciddi bir potansiyel gördüğünü ve Türkiye genelinde başka kentlerde de olmak üzere yatırımcılar aradığını söylüyor.Türkiye’de dört markası ile yer alan grubun, tüm markalarını Türkiye pazarına getirebileceğine dikkat çeken Schluter, “Türkiye ekonomisinin sağlam duruşu turistlerin de buraya gelme isteklerini artırıyor. Biz de bu eğilimi görüp yeni yatırımlar yapıyoruz. Otel yatırımcılarını yatırımlarının bulunduğu bölgeye hangi markamız uygunsa ona göre yönlendiriyoruz. Örneğin St. Regis markası Şanlıurfa’ya uymaz” diyor.

Yeni yatırımlar yolda

Türkiye pazarına olan inancını kısa sürede yeni yatırımları devreye alarak ortaya koyan Stanwood Grubu, Makyol’un bina yatırımcısı olduğu Etiler’de-ki sanat konseptli A plus markası Le Me-ı idien’i 30 Ocak’ta hizmete alacak. Aloft markası ile Bursa’ya dört yıldızlı bir otel açmaya hazırlanan grup, 2013 yılında Sheraton Adana’yı da devreye alacak.

Stanwood Grubu’nun Türkiye’deki sekizinci oteli olma özelliğini taşıyan Le Meridien’in İstanbul’un gelişen çağdaş sanat anlayışı ile birlikte İstanbul’da açıldığına dikkat çeken Schluter, İstanbul Modern gibi sanatsal yerlerin açılmasıyla birlikte Le Meridien’in İstanbul’da olmasının zorunlu bir hale geldiğini söylüyor.

Sheraton Ankara’nın bir parçası olarak Lüks Koleksiyon Oteli – Lugal markasını tanıtan Stanwood, Westin, St. Regis, Aloftand Sheraton markalarıyla Türkiye’de yeni otel projelerine devam edecek.

Dünya çapında 100 ülkede, bin 58 oteliyle konumlanan ve 145 bin çalışanıyla dünyanın önde gelen lider turizm şirketlerinden biri olan Stanvood Otelleri’ dünyanın en büyük otel zincirlerinden biri.

Makyol İnşaat tarafından 150 milyon dolarlık yatırımla yapılan 34 katlı, 259 odalı Le Meridien İstanbul Etiler, Boğaz’ın ve iki kıtanın panoramik manzarasını sunarken Türkiye’nin hızla gelişen kültür ve finans merkezinin simgesi olmayı hedefliyor. Rooftop Bar, 360 derecelik bir Boğaz manzarası sunan otelin standart odaları yüksek sezonda 450-550 Euro’ya satılacak.

2005’te Starwood Hotels & Resorts tarafından alınan Le Meridien Paris doğumlu bir marka ve 50 ülkede 100’ü aşkın otelle temsil ediliyor. Satın alındıktan sonra yeniden marka lansmanı yapılarak marka stratejisi değiştirilen Le Meridien, Fransız sanat provakötörü JeromeSans’ı tam zamanlı küratör olarak atayarak bir çok farklılık yarattı. Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik’teki 80’e yakın oteli ile Le Meridien, Starvvood’un Kuzey Amerika’daki holdingleri için öncelikli olmak üzere güçlü bir uluslararası bütünlük oluşturdu.

Levent Gökmen
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. Merhaba levent bey,

    Otel yatirimcisiyim ve istanbulda bir otel icin starwood gurubu ile temasa gecmek istiyorum ama ulasamadim. Yardimci olabilirseniz cok sevinirim efendim. Tesekkur ederim. Ali balak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir